spartakiada1

W miniony wtorek stadion na Czarnej Górze już po raz 36. w historii gościł uczestników Gminnej Spartakiady Dzieci i Młodzieży. Do rywalizacji na bieżni, konkurencji lekkoatletycznych oraz gier zespołowych przystąpiło ponad 400 uczniów z Olkusza i okolicznych miejscowości.

Swoje reprezentacje wystawiły prawie wszystkie placówki oświatowe z gminy Olkusz. Z grona 24 szkół najliczniejszą grupę stanowili młodzi sportowcy ze szkół podstawowych (12 drużyn). Oprócz zmagań sprinterskich na 60 metrów, dziewczynki miały do pokonania 600m, a chłopcy 1000m. Dodatkowo biegano w sztafecie szwedzkiej, rzucano piłką lekarską oraz grano w dwa ognie. Każda z konkurencji podlegała punktacji. Najlepiej w rywalizacji szkolnej wypali nastolatkowie z SP 2, kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie SP 6 oraz SP 3. 

W rywalizacji młodzieży gimnazjalnej zwyciężyła reprezentacja olkuskiej „Trójki”, która wyprzedziła rówieśników z Gim 4 i Gim 1. Poza podium uplasowała się „Dwójka”. Dziewczęta biegały na 100 i 600m, natomiast chłopcy mieli do pokonania dystanse 100 i 1000m. Zmagania prowadzono też w sztafecie szwedzkiej, w skoku w dal, a także na boisku do siatkówki plażowej. Najstarszą grupę uczestników 36. Gminnej Spartakiady stanowili uczniowie szkół średnich. Tutaj najlepiej zaprezentowali się licealiści z „Czwórki”, pewnie wyprzedzając rówieśników z ZS nr 3 i I LO. Oprócz dystansu 100m, zawodnicy mieli do pokonania 800m (dziewczęta), 1500m (chłopcy) oraz sztafetę. Ponadto przeprowadzono zawody w pchnięciu kulą, a także turniej trio basketu.

spartakiada2

Na najlepsze szkoły w każdej kategorii czekały pamiątkowe puchary. Na pierwsze trójki w każdej z konkurencji indywidualnych przygotowano natomiast medale oraz dyplomy. Wręczali je zarówno przedstawiciele Szkolnego Związku Sportowego jak i olkuskiego magistratu. – Pamiętam początki Spartakiady. To było duże wydarzenie, na które czekało się cały rok szkolny. Po raz pierwszy nie ma jednak z nami Kazimierza Chechelskiego, człowieka, który za tymi zmaganiami stał całym sercem. Nie zapominamy o nim – mówił Andrzej Feliksik, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

Tradycyjnie zawodom towarzyszyły flaga oraz ogień olimpijski. Przed rozpoczęciem imprezy wręczono także nagrody za zwycięstwo w niedawnym Memoriale im. Juliana Kazibuta. Przypomnijmy, że triumfatorami zmagań na parkiecie w piłce ręcznej zostali w tym roku: SP 9 (dziewczynki), SP 3 (chłopcy), Gimnazjum nr 4 (dziewczęta), Gimnazjum nr 2 (chłopcy) oraz IV LO (dziewczęta i chłopcy).

Organizatorami 36. Gminnej Spartakiady Dzieci i Młodzieży byli: Szkolny Związek Sportowy, nauczyciele wychowania fizycznego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

{joomplu:60191}{joomplu:60252}{joomplu:60248}

Pełna klasyfikacja szkół:

Podstawówki:
1. SP 2 Olkusz
2. SP 6 Olkusz
3. SP 3 Olkusz
4. SP 9 Olkusz
5. SP 10 Olkusz
6. SP 5 Olkusz
7. SP 1 Olkusz
8. SP Osiek
9. SP Kosmolów
10. SP Gorenice
11. SP 4 Olkusz
12. SP Zederman
13. SP Sieniczno
14. SP Zawada

Gimnazja:
1. Gim 3 Olkusz
1. Gim 4 Olkusz
3. Gim 1 Olkusz
4. Gim 2 Olkusz

Szkoły średnie:
1. IV LO Olkusz
2. ZS nr 3 Olkusz
3. I LO Olkusz
4. ZS 1 Olkusz
4. II LO Olkusz
5. ZS nr 4 Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszek
Olkuszek
6 lat temu

Super dzieciaki!!! Oby było więcej dla Was takich rozgrywek organizowanych!!! Może by tak ten Pan w garniturku pomyślał o was, a nie o miejscach pracy dla emerytowanych nauczycieli!!!!