mellerwww

24 kwietnia 2017 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Marcinem Mellerem – znanym dziennikarzem, felietonistą i autorem książek: „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”,  „Między wariatami. Opowieści terenowoprzygodowe” i „Sprzedawca arbuzów”.

Spotkanie  odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2017” realizowanego przy współpracy z Instytutem Książki. W czasie spotkania Marcin Meller opowiadał o sobie, swojej pracy, podróżach i pasjach. Chętnie odpowiadał też na pytania czytelników. Po spotkaniu zaś, każdy miał okazję kupić książkę z autografem pisarza.

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem, wykonującym zawód dziennikarza i piszącym  do „NEWSWEEKA”. Jest też  prezenterem telewizji TVN i TVN24. Można go oglądać w programie „ Drugie śniadanie mistrzów”, jak również w „Dzień dobry TVN”. Marcin Meller jest również dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal.
Prowadził też program „Melliny” w Radiu Roxy. W latach 2000 – 2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show „Agent”. Pracę dziennikarską rozpoczynał w latach dziewięćdziesiątych jako korespondent wojenny „POLITYKI”. Pisał artykuły z miejsc ogarniętych wojną min. z Afryki, Czeczeni, byłej Jugosławii, Iranu, Gruzji. Przez dziewięć lat był redaktorem naczelnym magazynu „Playboya”.

Jest autorem książek „ Między wariatami: opowieści terenowo – przygodowe”, „Sprzedawca Arbuzów” oraz współautor „Gaumardżos !Opowieści z Gruzji” bestsellerowej pozycji, którą napisał wraz ze swoją żoną Anną Dziewit-Meller . Książka ta zdobyła Nagrodę Magellana dla najlepszej książki podróżniczej w 2012 roku.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anty
anty
5 lat temu

Kto zaprasza to lewactwo do Olkusza czy sami się narzucają ? Wciskają jakiś celebrycki bełkot literacki i drenują kieszenie naiwniaków. Nie można zaprosić bardziej wartościowych osób?