basia goraj wicemistrzynią polski

Na początku kwietnia br. w dniach 01.04 – 08.04 odbyły się w Drzonkowie Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 12 i 14, organizowane corocznie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prawo do startu w tych Mistrzostwach mieli czołowi zawodnicy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski oraz ci, którzy wywalczyli sobie prawo do gry w organizowanych na jesieni 8 eliminacjach międzywojewódzkich. Ogółem w Mistrzostwach Polski wzięło udział 184 czołowych polskich szachistów w tych kategoriach wiekowych. Poziom sportowy wszystkich uczestników był bardzo wysoki, stąd nie brakowało emocji oraz pięknej kombinacyjnej gry.

UKS Czarny Koń Olkusz był reprezentowany przez trzech juniorów: Basię Goraj, Bartłomieja Turskiego i Tomasza Bąchóra. Szachiści ze Srebrnego Grodu nie sprawili zawodu i potwierdzili swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Wszyscy zagrali dobre, solidne szachy, wytrzymali cały turniej kondycyjnie i zajęli wysokie miejsca w czołówce.

Dla Basi Goraj tegoroczne Mistrzostwa Polski były kolejnymi z rzędu, z których wróciła z medalem. Tym razem z Drzonkowa Basia przywiozła srebro. Podczas całego turnieju grała szybko, widowiskowo i skutecznie. Ponieważ poziom sportowy wszystkich zawodniczek był bardzo wysoki a walka zacięta, kwestia układu tabeli pozostawała nierozstrzygnięta aż do ostatniej rundy. Ostatecznie Basia zakończyła tegoroczne Mistrzostwa jako Wicemistrzyni Polski.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że osiągnięte na Mistrzostwach Polski wyniki zmobilizują ich do dalszej gry na wysokim poziomie, która zaowocuje sukcesami podczas startów na zawodach rangi mistrzowskiej.

Na szczególne podziękowania zasługują również trenerzy, Pani Dorota Kika i Pan Paweł Czarnota, bez których nie byłyby możliwe sukcesy olkuskich zawodników.

UKS Czarny Koń Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karol
Karol
7 lat temu

Super Basiu!!! Tak trzymać!!! Powodzenia!!!

stinek
stinek
7 lat temu

Od pisania artykułów w gazecie są jej redaktorzy. Takie jest moje zdanie. I gdzie zauważyłeś, że mam pretensje do autorów powyższego artykułu? Redakcja PO w zeszłym roku obiecała przeprowadzić wywiad z Maćkiem po i jakoś tego nie zrobiła. Więc jej to przypominam. A robię to pod artykułem o sporcie (bo szachy to tez sport. Czy nie?)bo nie będę tego robił pod artykułem o wizycie wojewody w Trzyciążu. Pozdrawiam

Ja
Ja
7 lat temu

Do stinek. Napisz sam, nikt Ci nie broni. Artykuł o sukcesach szachistów piszą ci, co znają się na szachach. O innych sportach niech piszą ci co je uprawiają. Spróbuj więc sam opisać, co chcesz przekazać Czytelnikom, a nie wylewaj swoich żalów pod artykułami o innych i nie miej do nich pretensji. Tak więc Drogi Przyjacielu pióro w dłoń i powodzenia!!! A żebyś miał o czym pisać, szczere życzenia dalszych sukcesów i krążków medalowych z najszlachetniejszego dla sportowca kruszcu!!!

Na marginesie, autor artykułu jest pod nim podpisany, nie jest to Redakcja.

stinek
stinek
7 lat temu

Gratulacje. BTW. 23 kwietnia Maciej Kiełtyka został w Kielcach Vice Mistrzem Polski w Kulturystyce. Po raz kolejny!
Może wreszcie wypadałoby napisać o nim artykuł – miał być wywiad w zeszłym roku.