kpp klasa mundorowa marzec 2019 1

13 marca 2019 roku uczniowie klas drugich o profilu mundurowym, ze szkoły Zakład Doskonalenia Zawodowego po raz trzeci, odwiedzali mury olkuskiej komendy. Młodzież podczas spotkania miała możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy, obejrzeć broń, która znajduje się na wyposażeniu policjantów i zwiedzić komendę.

W czasie wizyty uczniowie zwiedzili stanowisko dowodzenia, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tam usłyszeli, jakie zadania mają do realizacji policjanci, którzy pełnią służbę na tych stanowiskach. Ciekawym punktem programu było spotkanie z instruktorem policyjnych strzelań, aspirantem sztabowym Tomaszem Mosurem. Nie lada atrakcją był pokaz broni służbowej. W auli policjant zaprezentował różne rodzaje broni służbowej i szczegółowo wyjaśnił zasady bezpiecznego posługiwania się nią, a także budowę broni. Młodzież zwiedzał również strzelnicę. 

kpp klasa mundorowa marzec 2019 2

Wizyta w komendzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie zadawali pytania nt. tego zawodu. Policjanci rozmawiali z nimi o perspektywach, jakie daje służba w Policji. Przedstawiono im etap kwalifikacyjny i wymogi, jakie musi spełniać kandydat do policji oraz szczegółowy proces rekrutacji. Młodzież obejrzała krótki filmik promujący zawód policjanta. Być może, ktoś z uczestników dzisiejszego spotkania za kilka lat wstąpi w szeregi naszej formacji.

KPP Olkusz

kpp klasa mundorowa marzec 2019 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze