spr team2017

Piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u wciąż mogą pochwalić się mianem niepokonanej drużyny. Podopieczne Marcina Księżyka wygrały w stolicy z miejscową Varsovią i z kompletem punktów prowadzą w tabeli I ligi. Mecz na Mazowszu obfitował w bramki, padło ich aż 70.

Najwięcej z nich – dziewięć, rzuciła Klaudia Wójcicka-Dudek, dla której występ w Warszawie był najlepszym w tym sezonie. Pozostałe zawodniczki Srebrnych Lwic odpowiedzialne za kończenie akcji ofensywnych również zagrały skutecznie i dzięki temu kibice w hali przy ul. Gwiaździstej obejrzeli atrakcyjne spotkanie. Tyle tylko, że po końcowej syrenie fani szczypiorniaka opuszczali trybuny w kiepskich humorach, bowiem gospodynie mimo dużych chęci i wielu prób nic nie ugrały w starciu z liderem.

Już do przerwy było jasne, że szykuje się prawdziwy bramkowy spektakl. Sugerował to wynik 17:22 promujący zespół gości. Olkuszanki konsekwentnie budowały swoją zaliczkę i wydawało się, że Varsovia nie będzie w stanie ich dogonić. Stało się jednak inaczej. W 48. minucie po rzucie Małgorzaty Granickiej obowiązywał remis 31:31. W tym momencie trener Księżyk poprosił o czas dla swojej drużyny. Krótka przerwa pomogła Lwicom złapać oddech i wrócić do gry z początku meczu. Swoiste deja vu, bowiem olkuska publiczność doskonale pamięta niedawne wydarzenia z hali MOSiR-u, gdzie SPR w końcówce odrobił stratę do UMCS-u Lublin i sięgnął po trzy punkty. W Warszawie wyniku nie trzeba było gonić, wystarczyło jedynie odbudować przewagę.

Jak zwykle w trudnych momentach, ciężar gry na swoje barki wzięły najbardziej doświadczone zawodniczki, a wśród nich kapitan zespołu Agata Wcześniak. Słowa uznania należą się także Pauli Masiudzie oraz wspomnianej wcześniej Klaudii Wójcickiej-Dudek, dzięki którym Lwice odzyskały spokój i odskoczyły rywalkom na pięć trafień. Ostatni gol Olgi Adamiec ze strony Varsovii nic już nie zmienił. SPR wygrał w stolicy i z kompletem 15 punktów prowadzi w tabeli.

Najbliższym przeciwnikiem olkuszanek będzie MTS Żory. Mecz z beniaminkiem w ramach 6. kolejki I ligi zaplanowano na niedzielę, 12 listopada w hali przy ul. Wiejskiej 1a. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00. Faworytem tego starcia niewątpliwie będą gospodynie.

UKS Varsovia Warszawa – SPR Olkusz 33:37 (17:22)

Varsovia: Barczuk, Sala – Granicka (7), Jarosiewicz (6), Brzyk (5), Włodawska (3), Koc (3), Zawadzka (3), Adamiec (2), Ciecierska (1), Szybińska (1), Hawryszko (1), Janika (1), Parczyńska, Klarkowska, Świętochowska.

SPR: Petlic, Sroka – Wójcicka-Dudek (9), Masiuda (7), Kolonko (7), Wcześniak (6), Sioła (4), Łebko (4), Zub, Mrozowska.