spr team2017

Korona Handball Kielce – SPR Olkusz 32:20 (12:13)
Dwie, jakże różne od siebie połowy, zagrały w Kiecach piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u. Srebrne Lwice mimo iż w stolicy województwa świętokrzyskiego skazywane były na porażkę, do przerwy prowadziły jedną bramką. Drugie pół godziny to już jednak popis gospodyń i planowe zwycięstwo lidera I ligi.

Jesienią w Olkuszu Korona wygrała 31:21. Od tego wyniku kielczanki złapały wiatr w żagle, pnąc się aż na sam szczyt tabeli. W rewanżu zdecydowanym faworytem również był zespół Tomasza Popowicza.

Początek sobotniej rywalizacji zaprzeczył przedmeczowym opiniom. To olkuszanki sprawiały na parkiecie lepsze wrażenie, długo prowadząc. W 4. minucie po golu wyróżniającej się wśród Lwic Natalii Kolonko SPR prowadził 3:1. Z czasem miejscowe opanowały sytuację i za sprawą Honoraty Syncerz trafiły na 9:7. Na cztery minuty przed przerwą Korona nadal miała dwie bramki w zapasie (12:10), jednak ostatnie trzy rzuty jakie znalazły drogę do siatki w tej części spotkania należały do drużyny z Olkusza, a konkretnie do Pauli Masiudy. Tym sposobem po dwóch kwadransach pachniało niespodzianką, bowiem to spisywany na straty SPR nieznacznie prowadził.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando mierzącej w Superligę Korony. Kielczanki na opór rywalek napotykały jedynie do 40 minuty. Przez ostatnie 15 minut ich dominacja nie podlegała już dyskusji. Kto wie, czy końcowe fragmenty weekendowego starcia nie były najlepszym okresem gry szczypiornistek ze świętokrzyskiego w całym obecnym sezonie. Korona tę część meczu wygrała 15:4 i zasłużenie, biorąc pod uwagę nawet nieco słabszą dyspozycję przed przerwą, sięgnęła po komplet punktów.

Wygrana nad SPR-em pozwoliła kielczankom utrzymać jednopunktową przewagę w tabeli nad Ruchem Chorzów. „Niebieskie” będą następnym przeciwnikiem drużyny Marcina Księżyka. Pojedynek SPR – Ruch w Wielki Czwartek o godz. 18:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Korona: Hibner, Orowicz, Wałcerz – Kędzior (8), Repelewska (6), Syncerz (4), Więckowska (4), Skowrońska (3), Czubaj (1), Młynarska (1), Piecaba (1), Kowalska, Zimnicka.

SPR: Petlic, Sroka – Wcześniak (7), Masiuda (6), Kolonko (2), Basiak (2), Wójcicka (1), Kantor, Leńczuk, Frączek, Postołek, Nawara.