aaa spr czerwone

Nie jest łatwe życie sportowca, bowiem laba od treningów jest krótka, a perspektywa przygotowań do nowego sezonu prezentuje się jako żmudna i schematyczna praca, w której szansą na chwilę relaksu są jedynie spotkania kontrolne. Ale jeśli chce się występować na najwyższym poziomie, trzeba dać z siebie maksimum, aby w trakcie sezonu nie zabrakło zacięcia i sił. PGNiG Superliga to przecież nie przelewki i dobrze wiedzą o tym także w Olkuszu.

 

Jak trudno jest dorównać najlepszym w ekstraklasie pokazał miniony sezon, w którym „Srebrne Lwice” uratowały się w ostatniej chwili, wychodząc zwycięsko z dwumeczu barażowego z Kościerzyną. Teraz 8 lipca po krótkich wakacjach wznowiły treningi, by we wrześniu móc rywalizować jak równy z równym z pozostałą stawką ligi.

Na początku letnich przygotowań trener Zdzisław Wąs ma do swojej dyspozycji 14 zawodniczek, wśród nich także nowe twarze w olkuskiej ekipie – doświadczone i ograne na parkietach Superligi Monikę Wąż oraz Sabinę Kobzar, a także utalentowaną młodzieżową reprezentantkę Polski Katarzynę Nowak. Z drużyną w ostatnim czasie pożegnały się natomiast Anna Cwalina (pracować będzie z drużynami młodzieżowymi), Kamila Rzeszutek (wybrała pracę zawodową) oraz Natalia Kiełpińska (dotychczas Tarnowska), która niedawno zmieniła stan cywilny, a teraz także spodziewa się dziecka. Przez najbliższe miesiące pauzować będzie za to kapitan SPR-u Monika Pastwa, która obecnie przechodzi rehabilitację po czerwcowej operacji barku. Prognozy lekarskie mówią, że „Monia” na boisko wróci najwcześniej za pół roku.

Pierwszy etap przygotowań do sezonu 2014/2015 olkuszanki spędzą na zajęciach prowadzonych w Hali MOSiR-u, stadionie na Czarnej Górze, jak również w siłowni. Do momentu rozpoczęcia obozu szkoleniowego zaplanowanego na koniec lipca, „Lwice” trenować będą maksymalnie dwa razy dziennie. W trakcie „dochodzeniówki” dziewczyny trenować będą nawet trzy razy na dobę. Oprócz stacjonarnych zajęć, drużyna rozegra też kilka sparingów oraz weźmie udział w turniejach w najróżniejszych zakątkach kraju. Pierwszym rywalem SPR-u będzie dobrze znana drużyna Olimpii Beskid Nowy Sącz. To spotkanie zaplanowano na 18/19 lipca. Karuzela turniejowa rozkręci się natomiast w sierpniu, kiedy to olkuszanki pojadą do Piotrkowa Trybunalskiego, Chorzowa, Jeleniej Góry, czy odległej Kościerzyny. Po zakończeniu męczącej serii towarzyskich gier, „Lwice” wrócą do codzienności, od początku września trenując już pięć razy w tygodniu i w spokoju przygotowując się do rozpoczęcia nowej sezonu w PGNiG Superlidze. Cel postawiony przed zespołem na najbliższe rozgrywki nie zmienił się z poprzednim rokiem. SPR ma za zadanie utrzymać się w elicie żeńskiego szczypiorniaka. Czy ta misja zakończy się powodzeniem, przekonamy się w połowie 2015 roku.

Z klubu nadeszła także bardzo miła informacja dotycząca powołania Alicji Fierki do Akademickiej Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Olkuska skrzydłowa weszła w skład kadry narodowej, jednak ostatecznie nie będzie jej dane wystąpić z orzełkiem na piersi, bowiem na jednym z pierwszych treningów nabawiła się urazu stawu skokowego, który wyeliminował ją z udziału w Uniwersjadzie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sportowiec
Sportowiec
9 lat temu

Chciałbym nadmienić że Akademickie Mistrzostwa Świata to nie to samo co Uniwersjada