spr logo

W miniony czwartek na Czarnej Górze przygotowania do nowego sezonu 2012/2013 rozpoczęły szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Po heroicznej walce o Superligę, ostatecznie zakończonej niepowodzeniem, Dariusz Olszewski (przedłużył kontrakt z klubem) wraz ze swoimi zawodniczkami mają jasny cel na zbliżające się miesiące. Nie ma co ukrywać, że olkuszanki będą głównymi kandydatkami do awansu, a w uzyskaniu tego celu mają pomóc niedawno zakontraktowane piłkarki.

 

Katarzyna Łakomska, Anita Sikorska, Anna Michla oraz powracająca do gry po urlopie macierzyńskim Anna Cwalina (olkuskiej publiczności znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Kubiak) to dziewczyny, które od września na ligowych parkietach będą biegały w koszulkach SPR-u. Łakomska jest doświadczoną, bo 33-letnią bramkarką. W szeregi Lwic wstąpiła po odejściu z Olimpii/Beskid Nowy Sącz. Podobną drogę wybrała Sikorska – 32-letnia skrzydłowa, która sportową karierę rozpoczynała w Żorach. Ostatnia z nowych zawodniczek – Michta, to 20-letnia rozgrywająca, wychowanka chorzowskiego Ruchu. Więcej nazwisk jest jednak po stronie ubytków. Zaczynając od bramki, z Olkuszem rozstają się zarówno Marta Wawrzynkowska, jak i Kinga Baryłka. Pierwsza z nich, młodzieżowa reprezentantka Polski, bluzę Srebrnych Lwic zamieniła na trykot ekstraklasowego KSS Kielce. W przypadku Baryłki, jak również Agaty Wcześniak i Darii Sudrawskiej, zarząd klubu nie doszedł do porozumienia z zawodniczkami w sprawie nowych kontraktów. Wszystkie są w trakcie szukania sobie nowych pracodawców. Pewna swojej sportowej przyszłości jest za to Kornelia Karwacka, która wybrała ofertę KPR Jelenia Góra. Do tej odchodzącej piątki trzeba też dołączyć Marzenę Kompałę, a więc charyzmatyczną skrzydłową. Ona niestety musi zrezygnować z gry w powodów zdrowotnych. – Mamy nadzieję, że bilans zysków i strat wyjdzie na zero. Ciągle pozostajemy w kontakcie z kilkoma zawodniczkami, wyrażającymi wolę występów w naszej drużynie. W czwartek rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu, mamy nadzieję, że mistrzowskiego – mówi z nadzieją dyrektorka klubu, Katarzyna Polak.

Olkuszanki, mimo iż regularne przygotowania do I-ligowego sezonu rozpoczęły w czwartek, mają już za sobą cztery spotkania kontrolne. Trzy z nich podopieczne trenera Olszewskiego rozegrały w ramach XV Pucharu Śląska. Wszystkie zakończyły się niepowodzeniem, choć trzeba mieć na uwadze poziom prezentowany przez rywalki. W pierwszym meczu SPR nie sprostał KPR Jeleniej Górze 14:30 (4:16). Nieco lepiej olkuszanki wypadły w starciu z mistrzem czesko-słowackiej Interligi – Sokołem Poruba Ostrawa 14:25 (4:13). Na zakończenie zmagań Lwice w meczu przyjaźni uległy Lomme Lille 23:28 (11:14). W poniedziałek już w Olkuszu doszło do rewanżu. Także i w tym przypadku lepsze okazały się piłkarki z Północy Francji 31:27 (16:13).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
egonolsen
egonolsen
9 lat temu

…cytat ” Po heroicznej walce o Superligę, ostatecznie zakończonej niepowodzeniem”….przecież olkuszanki powinny grać od nowego sezonu
w PGNiG Superlidze po wycofaniu się wrocławianek , może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się nie stało!…link do info na ten temat…
http://www.handball.pl/kat,32,PGNiG-Superliga-K,AZS-AWF-Gardinia-wycofala-sie-z-rozgrywek,4354,wiadomosci.html