spr juniorki mlodsze

Juniorki Młodsze SPR-u Olkusz pozostają w grze o medale Mistrzostw Polski! W Lublinie podopieczne Mariana Gawędy wygrały dwa mecze i awansowały do kolejnej rundy zmagań, których stawką jest krajowy czempionat.

Przed wyjazdem na Lubelszczyznę w klubie po cichu liczono na dobry występ Młodych Lwic, jednak nikt o tym głośno nie mówił, nie chcąc zapeszać. Sportowa skromność okazała się zbyt duża, bowiem SPR poza inauguracyjną porażką z miejscową Roxą, w pewnym stylu wygrał następne spotkania i z drugiego miejsca zapewnił sobie udział w kolejnej rundzie rozgrywek.

Początek drogi do 1/8 finałów MP nie był dla Młodych Lwic najlepszy, bowiem w pojedynku z UKS-em Roxą Lublin szczypiornistki trenera Gawędy nie dały rady gospodyniom, przegrywając różnicą dziewięciu bramek. Rywalki „odjechały” w drugiej połowie i dały jasny przekaz, że to one są faworytkami tego turnieju.

W sobotni poranek miało się okazać, czy olkuszanki pozostaną w grze o awans. Podstawowym warunkiem do spełnienia w meczu przeciwko Spartakusowi Otmuchów było zwycięstwo. Cel został osiągnięty – 30:25 na korzyść SPR-u. Najwięcej bramek dla Młodych Lwic (siedem) zdobyła Zuzanna Żur, a tylko jedno trafienie mniej zaliczyła Magdalena Barczyk.

Dzięki temu wynikowi zespół trenera Gawędy nadal liczył się w rywalizacji o drugie miejsce w tabeli, bo pierwsze było niejako zarezerwowane dla zdecydowanie najlepszej Roxy. O tym czy olkuskie juniorki pójdą w niedawne ślady swoich starszych koleżanek miał zadecydować pojedynek z JKS-em Jarosław. Zespół z Podkarpacia w starciu z SPR-em nie miał za wiele do powiedzenia. Po pierwszej połowie przeciwniczki mogły się jeszcze łudzić, że po zmianie stron odrobią straty, jednak druga połowa zamiast pościgu przyniosła małą deklasację. Po raz kolejny prym w olkuskiej ekipie wiódł duet Żur – Barczyk. Ta druga z zawodniczek przez organizatorów turnieju w Lublinie została uznana MVP całych zawodów.

Awans Młodych Lwic do 1/8 finału Mistrzostw Polski wiąże się z ich wyjazdem na Pomorze. Gospodarzem rywalizacji z udziałem SPR-u będzie bowiem MTS Kwidzyn. Oprócz meczu z miejscowym zespołem, nasze Juniorki Młodsze zmierzą się z UKS Vambresią Worowo Wąbrzeźno i APR SMS Karpacz.