Uczniowie usportowionych klas IV i V o profilu siatkówki mieli okazję pokazać swoje umiejętności w międzyszkolnych zawodach. Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu rozegrano Turniej Szkół Podstawowych w Siatkówce o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Do zawodów przystąpiło dziesięć drużyn z sześciu placówek z terenu gminy Olkusz. Grano do dwóch wygranych setów – do 15. Wszystkie mecze sędziowali ligowi zawodnicy „Kłosa” Olkusz.

Pierwsze miejsce wywalczył zespół z olkuskiej „Dwójki” w składzie: K. Barczyk, D. Zając, M. Kiełtyka. W. Kucharski, prowadzony przez Krzysztofa Lisa. Kolejne dwa miejsca przypadły dwóm drużynom z SP 9. Na czwartej lokacie uplasował się zespół II SP 2, na piątej – drużyna z SP 5, a na szóstej – z SP w Zawadzie. Siódme miejsce zajęła I drużyna SP 4, ósme II drużyna SP 4, dziewiąte I drużyna SP 1, a dziesiąte II drużyna SP 1. Organizatorem siatkarskich zmagań był LKS Kłos Olkusz i SP nr 2 w Olkuszu.
To pierwszy taki sprawdzian dla uczniów klas o profilu piłka siatkowa. Turnieje tego typu mają już być rozgrywane cyklicznie.

{joomplu:5821}{joomplu:5811}{joomplu:5795}{joomplu:5791}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze