no promil 320px

Symulatory zderzenia i dachowania, pokonanie drogi w alkogoglach i narkogoglach, wspólne zatańczenie belgijki – to wszystko czeka na uczestników happeningu „STOP pijanym kierowcom”, który odbędzie się w najbliższą środę na olkuskim rynku. Do udziału w akcji zapraszają burmistrz Roman Piaśnik oraz Straż Miejska.

Hapening, w którym weźmie udział młodzież z olkuskich szkół oraz zainteresowani mieszkańcy, organizowany jest w ramach akcji „Trzeźwa Małopolska. No promil – No problem!”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. – Mamy świadomość, że tacy kierowcy stanowią zagrożenie dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, w tym dzieci. Mogą zabić albo okaleczyć niewinną osobę. Wydarzenie na rynku ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę pasażera lub biernego obserwatora w powstrzymaniu prowadzenia samochodu przez kierowcę, który jest pod wpływem alkoholu – mówią organizatorzy.

Na olkuski rynek warto przyjść już o godz. 10.30. W programie przewidziano między innymi: taniec integracyjny – belgijkę w wykonaniu młodzieży uczestniczącej w spotkaniu, symulatory zderzenia i dachowania oraz odpalanie poduszki powietrznej, pokonanie drogi w alkogoglach i narkogoglach pod nadzorem Straży Miejskiej w Olkuszu (od godziny 12.00 do 16.00 dla uczestników happeningu, od godziny 13.00 do 16.00 symulatory dostępne bezpłatnie dla mieszkańców gminy Olkusz).

stop pijanym kierowcom 2017

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
qbarules
qbarules
5 lat temu

Pan Burmistrz z jednej strony zapraszam na imprezę promującą jazdę na trzeźwo a z drugiej strony wydaje koncesję na kolejny monopol 24h i to w odległości 52 metrów od szkoły i przedszkola (corleone24 na ul. Konopnickiej).

...
...
5 lat temu

Bardzo wielu pijanych kierowców już powstrzymywałem od wsiadania za kółko. Jak? Ano sam wsiadałem za kółka ich pojazdów i odwoziłem ich do domów, a później… musiałem pieszo „dwójką i krajem” zaiwaniać do domu.

pavv
pavv
5 lat temu

Ilość pijanych kierowców drastycznie spadnie wtedy, gdy limity będą jak w wielu krajach UE – przynajmniej 0,5 promila!