spr team2017

Szczypiornistki olkuskiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w sobotę w Gliwicach rozpoczęły rywalizację o punkty na parkietach I ligi. Srebrne Lwice stanęły na wysokości zadania i choć w ich grze było jeszcze nieco mankamentów, to jednak bez większego trudu pokonały Sośnicę inkasując premierowe trzy oczka.

Sezon 2017/2018 w polskiej piłce ręcznej jest okresem istotnych zmian. Od września rywalizacja w kobiecej I lidze prowadzona jest w dwóch grupach, a za każdy wygrany mecz przyznawane są trzy, a nie jak dotychczas dwa punkty. Wyjątkiem będą te spotkania, w których po regulaminowych 60 minutach będzie obowiązywał remis. Wtedy zespoły przystąpią do serii rzutów karnych. Zwycięzca tego konkursu zgarnie dwa oczka, a jedno trafi na konto przegranego zespołu.

Na te dodatkowe emocje towarzyszące pojedynkowi SPR-u będziemy musieli jeszcze poczekać, bowiem w pierwszej kolejce podopieczne Marcina Księżyka pewnie pokonały Sośnicę, rewanżując się niejako gliwiczankom za remisowe starcie z ubiegłej ligowej kampanii. Olkuszanki na Śląsku prowadziły od samego początku. Wynik otworzyła Agata Wcześniak, która – jak przystało na kapitana zespołu – wyrosła na główną bohaterkę całego spotkania. Ważnym punktem sobotniego pojedynku były także debiutanckie gole Julii Mrozowskiej oraz Wiktorii Sioły. Nastoletnie wychowanki SPR-u po raz pierwszy w życiu zagrały o punkty w seniorskiej ekipie i od razu wpisały się na listę strzelczyń. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym przewaga Lwic rosła. Do przerwy przyjezdne prowadziły 19:14.

Po zmianie stron lepszy początek zanotowały zawodniczki Sośnicy, jednak nie były w stanie doprowadzić nawet do remisu. Podrażnione kilkoma udanymi akcjami ze strony gospodyń olkuszanki wrzuciły „piąty bieg” i szybko odjechały rywalkom na osiem bramek (25:17). Przy tak wysokim prowadzeniu Lwice nieco spuściły z tonu, z czego skorzystały gospodynie. Gra znowu się wyrównała, a gliwiczanki zaczęły trafiać do siatki Aleksandry Petlic na wyższym procencie skuteczności. Jednak nawet przez moment wygrana SPR-u nie była zagrożona. Skończyło się wynikiem 30:26 dla olkuszanek.

Zwycięstwo w Gliwicach jest też miłym prezentem dla obchodzącego swoje urodziny (25 września) trenera Księżyka. Kolejny mecz o I-ligowe punkty Lwice rozegrają 7 października. Ich rywalem w hali olkuskiego MOSiR-u będzie MKS AZS UMCS Lublin. Lublinianki na inaugurację sezonu 25:15 ograły u siebie Otmęt Krapkowice.

SOŚNICA Gliwice – SPR Olkusz 26:30 (14:19)

Sośnica: Wróbel, Zizulewska, Matter – Abramowicz (11), Golec (6), Walus (2), Kowalczyk (2), Krzymińska (2), Platnitskaya (2), Reichel (1), Nawrocka, Frątczak, Korbel.

SPR: Petlic – Wcześniak (12), Masiuda (6), Kolonko (5), Wójcicka-Dudek (3), Nawara (2), Mrozowska (1), Sioła (1), Bocheńska.