250. lekkoatletów wystartowało w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, którą zorganizowano na stadionie AZS AWF w Krakowie. Zawodnicy  zostali wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji makroregionalnych. Wśród startujących byli również lekkoatleci z I.K.S. „Olkusz”. W finałowym biegu na 1500 m Marta Łaskawiec zajęła szóste miejsce, a w klasyfikacji generalnej była szesnasta.
Olkuszanie startowali również w Młodzieżowych Górskich Mistrzostwach Polski w Międzygórzu k. Bystrzycy Kłodzkiej. Tam zawodnicy w wieku od 22. do 26. lat zmagali się w biegach w stylu alpejskim. Na dystansie 10,3 km Tomasz Czarnota z I.K.S. „Olkusz” wywalczył tytuł wicemistrza Polski, z rezultatem 51.03.17. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca – Bartosz Karoń 11., Łukasz Gumółka 18., Bartłomiej Babiuch 32., Marcin Ślęzak 33., Mateusz Klich 34., Rafał Graca 35., Adrian Grzybek 38., Rafał Plutka 41., a Bartłomiej Świstowski 47. Dziewczęta walczyły na dystansie 4 km. Anna Barczyk zajęła 8. miejsce, Karolina Ślęzak 10., Justyna Czeladzka 15., a Aneta Stawiarska 16.
Teraz piętnastu najlepszych lekkoatletów I.K.S.-u „Olkusz” wyjeżdża na obóz kondycyjny do Zębu k. Zakopanego. W pierwszej połowie sierpnia 18. zawodników weźmie udział w Górskich Mistrzostwach Polski w stylu anglosaskim w Ustrzykach Górnych.