nemo wystawa 4

W holu olkuskiego MDK od 11 października oglądać można niezwykłą wystawę. Nosi tytuł „Świat przyjaciół Nemo”, a stworzyły ją dzieci uczestniczące w projekcie „Malowane Oglądanie”. Maluchy najpierw obejrzały nagrodzoną Oscarem bajkę „Gdzie jest Nemo?”, a po seansie malowały ulubionych bohaterów kultowego animowanego filmu.

W niedzielne popołudnie blisko pięćdziesięcioro gości spędziło na wspólnej zabawie kilka godzin, a jej efekty są nie mniej kolorowe, fantazyjne i bajeczne, jak filmowa inspiracja.
 
„Gdzie jest Nemo?” to jedna z tych kinowych produkcji, które mogą poszczycić się nie tylko najsłynniejszą filmową nagrodą, ale też ogromną popularnością wśród widzów. Mali fani chętnie wracają do oglądania przygód Nemo, porwanej przez człowieka ze swego naturalnego środowiska i uwięzionej w akwarium ryby. A że bajka ta ma swych miłośników również w Olkuszu, toteż nie zabrakło chętnych na niedzielny seans w kinie „Zbyszek”.
 nemo wystawa
Po ponad 1,5 godzinnej projekcji zasiedli przy rozstawionych w holu MDK stołach z przyborami do malowania. Tam główna organizatorka tej imprezy, Kierownik Działu Artystycznego MOK i instr. Sekcji Plastycznej Beata Soboń wyjaśniła dzieciom na czym polegać będzie ciąg dalszy wspólnej zabawy.
 
Zachęciła też towarzyszących malcom rodziców do pomocy w kolorowaniu kartonowych rybek. Oprócz rodziców, Beaty Soboń i Magdaleny Pieszczek, fachowych rad małym artystom udzielały też podopieczne Sekcji Plastycznej: Weronika Borgosz, Róża Solecka, Maja Bochenek i Zuza Micorek.

 

nemo wystawa 2

Gotowe podobizny filmowych bohaterów trafiały na specjalnie przygotowane przez pracowników MOK „oceaniczne” tło. Dumni twórcy kolorowych rybek z radością fotografowali się przy swoich dziełach.
 
Warto zobaczyć efekty „Malowanego Oglądania” w holu MDK. Tam też wciąż zwiedzać można wystawę z okazji 35-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Zapraszamy!

MOK Olkusz

nemo wystawa 3

nemo wystawa 5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze