osp Kopiowanie

Strażacy ochotnicy z gminy Trzyciąż swoje święto postanowili obchodzić aktywnie. W zorganizowanych z tej okazji w Jangrocie zawodach pożarniczych wzięło udział 15 drużyn strażackich, w tym jedna kobieca i dwie młodzieżowe.

Nawet zawodowcy podkreślają, że bez sprawnej pomocy druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych nie daliby rady interweniować wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Strażacy z OSP pomagają gasić pożary, zapobiegać skutkom klęsk żywiołowych i ratują ofiary wypadków drogowych. Są zobowiązani do zachowania stałej gotowości bojowej, dyspozycyjności, ofiarności, a nade wszystko pełnej sprawności i podnoszenia swoich umiejętności. Nie bez powodu zaliczają się do grup zawodowych obdarzanych największym zaufaniem społecznym.

Aby zdobywać doświadczenie, nabywać i utrwalać posiadane umiejętności czynni członkowie OSP biorą udział w fachowych szkoleniach oraz ćwiczeniach bojowych. Znakomitym sprawdzianem ich sprawności jest nie tylko udział w akcjach bojowo-ratowniczych, ale także cyklicznie organizowanych zawodach strażackich.

14 maja na terenie boiska sportowego przy ZS w Jangrocie (gm. Trzyciąż) rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których uczestniczyło ponad stu strażaków z 15 drużyn z Suchej, Jangrota, Zagórowej, Trzyciąża, Ściborzyc, Glanowa, Zadroża, Tarnawy, Imbramowic i Porąbki. Druhowie, wśród których nie zabrakło drużyny składającej się wyłącznie z pań, a także dwie drużyny młodzieżowe musiały sprawdzić się w ćwiczeniach bojowych, podczas których trzeba było przygotować sprzęt do akcji gaszenia pożaru. Ich sprawność i fachowość oceniała komisja wyznaczona przez Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu pod kierownictwem sędziego głównego st. kpt. Piotra Pandela. Członkowie drużyn musieli także zaliczyć trudne zadania sprawnościowe w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami.

Wszystkie drużyny pokazały bardzo wysoki poziom umiejętności i sprawności bojowej, ale najwięcej punktów w rywalizacji i pierwsze miejsce zdobyła drużyna z OSP w Suchej, przed równorzędnie sklasyfikowanymi drużynami z Glanowa i Zagórowej oraz drużyną OSP z Jangrota. W sztafecie najlepsi byli strażacy z OSP w Jangrocie, przed drużyną z Zagórowej i OSP w Suchej.

W ostatecznej klasyfikacji  1. miejsce zajęli druhowie z OSP w Suchej, 2. miejsce – drużyna z OSP w Jangrocie i 3. miejsce – strażacy z OSP w Zagórowej.

Zawody obserwowało i oklaskiwało sprawność zawodników liczne grono mieszkańców oraz władze gminy Trzyciąż, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, którzy podkreślali wysokie umiejętności kolegów ochotników.

{joomplu:67322}{joomplu:67317}{joomplu:67299}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OSP
OSP
6 lat temu

Klasyfikacja końcowa zawodów wygląda następująco: 1 miejsce OSP Sucha, 2 miejsce OSP Jangrot, 3 miejsce OSP Zagórowa