1

Śniadanie z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, uroczysta akademia, patriotyczne śpiewanie, Sztafeta Niepodległości, ogólnopolska akcja ,,Rekord dla Niepodległej” to wydarzenia, w których wzięła udział 9 listopada cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Braciejówce, upamiętniając 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród wielu uroczystości patriotycznych w naszej szkole ważne miejsce zajmuje data 11 listopada. Tegoroczna lekcja historii była wyjątkowa, bo i data jest szczególna – nasza Niepodległa obchodzi 100 lat. Wszystkie inicjatywy, które odbyły się tego dnia promowały patriotyzm i pamięć historyczną o patriotach, dzięki którym Polska w 1918 roku powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.

6

Wspólne odśpiewanie o godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego na boisku szkolnym przez przedszkolaki, uczniów oraz nauczycieli szkoły i przedszkola zintegrowało naszą społeczność i uświadomiło uczniom, że miłości do ojczyzny trzeba się uczyć od małego, a o wolność okupioną krwią naszych przodków musimy dbać nie tylko od święta. Do aktywnego włączenia się do historycznej edukacyjnej przygody zapraszamy uczniów w dalszym ciągu, ponieważ realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Piękna Nasza Polska Cała”.

ZSP w Braciejówce

2

3

4

5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze