1

W kwietniu 2016 r. uczniowie klas IV – VI z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Mogli zobaczyć innowacyjne konstrukcje robotów przemysłowych firmy Astor, przyglądać się ich precyzyjnej pracy, a najodważniejszym pozwolono nawet nimi sterować.
Tego dnia dzieci z bliska obejrzały w Galerii Sztuki XIX wieku w Sukiennicach dzieła Jana Matejki. Obrazy pt. „Hołd pruski” i „Bitwa pod Racławicami” zaskoczyły swoimi rozmiarami.

2

W ten piątek słoneczko pojawiło się na czas. Około 11.00 mali turyści mogli z tarasu widokowego podziwiać krakowski rynek. Oczywiście pokłonili się Mickiewiczowi, który dumnie patrzył z pomnika. Tu przywitały ich gołębie i hejnał z wieży mariackiej. W południe czekała na dzieci „uczta teatralna”. Spektakl w Teatrze Groteska pt. „Przygody Tomka Sawyera” był wspaniały. Niesamowita gra aktorów i animowanie lalek, choreografia oraz scenografia zadziwiły widzów. Aż pięć razy opuszczano kurtynę podczas owacji na zakończenie przedstawienia.

3

Ten udany pobyt w Krakowie zakończył, oczekiwany zwłaszcza przez chłopców, spacer z przewodnikiem po Stadionie Wisły Kraków. Kiedy pozwolono nam wejść na murawę, niektórzy poczuli się jak piłkarze, inni jak kibice VIP.
To była bardzo udana wycieczka. Do królewskiego miasta wrócimy na pewno!

Anna Facler-Januszek

4

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze