Zamiast filii wydział zamiejscowy – takie plany, związane z dalszym funkcjonowaniem w Olkuszu, ma Społeczna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości w Łodzi. Placówka chciałaby też utworzyć w naszym mieście studia dzienne. W nowej formule szkoła rozpocznie działalność już w październiku.
O przyszłości uczelni w Olkuszu rozmawiali podczas spotkania w starostwie rektor Roman Patora i wicestarosta Kazimierz Ściążko.
SWSZiP działa w Olkuszu od dwóch lat, prowadząc tu wydział zarządzania. Od października studenci z Olkusza będą mogli korzystać ze studiów również na kierunku pedagogika. Uczelnia rozważa także uruchomienie specjalności z zakresu logistyki.
Zmiana z filii na wydział zamiejscowy jest bardzo korzystna dla uczniów. Obecnie muszą bowiem dojeżdżać na egzaminy do Łodzi.

Wydział powstanie, jeśli szkoła będzie miała w Olkuszu 300 słuchaczy. – Myślę, że osiągniemy ten cel już podczas najbliższego naboru – ocenia profesor Patora. Na razie będzie można zdobyć tytuł licencjata, w przyszłości zamiejscowy wydział ma kształcić również magistrów.
Uczelnia, która w tej chwili prowadzi wykłady w Zespole Szkół nr 3 w Olkuszu, myśli o zmianie lokalizacji. Wśród branych pod uwagę nowych siedzib jest budynek po przedszkolu na osiedlu Słowiki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ania
ania
12 lat temu

ja uważam,ze powstanie studiów dziennych w Olkuszu to świetny pomysł. Dlaczego ? bo nie każdego stać na to aby studiować dziennie i mieszkać poza domem a nie czarujmy sie codzienne dojazdy na dłuższą mete nie polecam.

malagowy
malagowy
12 lat temu

Masz racje, ale czy władze miasta i powiatu powinny im w tym pomagać? Nawet w Krakowie i na Śląsku nie brakuje uczelni, które dają papierek za pieniążki… Potem skończy się jak z tą słynną uczelnią z Łodzi (jeśli dobrze pamiętam), która prowadziła zajęcia w całej Polsce nie mając nawet odpowiedniej kadry i właściwych akredytacji.
Wiem, że temat jest bardzo skomplikowany, ale dziwi mnie, że od jakiegoś czasu w Olkuszu koniecznie chcą zrobić jakąś szkołę wyższą… Tylko po co? Mamy ileś szkół technicznych w powiecie – dajmy im dobre pracownie i nowoczesny sprzęt, wspierajamy uczniów z osiągnięciami w nauce, sporcie, kulturze a nie bijmy pianę o uczelni wyższej… Napisałeś kto będzie na niej studiował i w pełni się z tym zgadzam. Ba! Może to sami lokalni politycy będą chcieli tutaj uzyskać trzy literki przed swoim nazwiskiem?
No bo to jest Olkusz – srebrne miasto. Jak dla mnie zardzewiałe

byly student
byly student
12 lat temu

Prosze pamietac panie Malagowy, ze studentow dzieli sie na studiujacych dla papierka i studiujacych dla samej idei studiowania. Opcja przedstawiona wyzej jest doskonalym rozwiazaniem dla tych pierwszych. Oni nie chca poznawac, porownywac, nabierac oglady, zyc w duzym miescie i czerpac garsciami ze studenckiego zycia 🙂 Z wyboru przeciez. Zaoszczedza czas i pieniadze 🙂 Dla pozostalych zdecydowanie polecam Studia przez DUZE S.

malagowy
malagowy
12 lat temu

Mam nadzieję, że olkuska młodzież będzie miała większe ambicje niż studia na takiej uczelni… Olkusz nie jest i nie będzie ośrodkiem akademickim. Władze miasta i powiatu powinny skupić się na szkołach średnich – także zawodowych – a nie na marzeniach o gruszkach na wierzbie. Który z profesorów będzie jeździł do Olkusza, aby spotkać się ze studentami??