teatrzyk

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie ,,Bliżej teatru”. Wręczenie nagrody dla szkoły odbyło się podczas Międzynarodowego Dnia Teatru w Zespole Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu.

Tam organizatorem uroczystego spotkania miłośników teatru był Zarząd Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego. Szkoła Podstawowa w Kluczach otrzymała nagrodę w kategorii „Edukacja i uczestnictwo”, czyli za udział w spektaklach teatralnych. 

 

Sprawozdania z działalności szkoły w tej dziedzinie rokrocznie sporządza bibliotekarka szkolna Urszula Świercz.
Celem konkursu jest promocja działań w zakresie edukacji teatralnej i popularyzacji teatru. Nagradzany jest udział w spektaklach, organizowanie warsztatów teatralnych i spektakli amatorskich, organizowanie imprez dla dzieci i młodzieży (festiwale, konkursy).

Uczniowie klas I – VI z naszej szkoły przynajmniej raz w roku szkolnym jadą do teatru. W minionym roku szkolnym 520 uczniów mogło obejrzeć spektakle w teatrach krakowskich i śląskich, a 669 uczniów obejrzało różnorodne spektakle wystawiane w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach lub auli szkolnej – informuje szkoła w Kluczach.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach już dwunasty raz została nagrodzona w Powiatowym Konkursie ,,Bliżej teatru”.

SP Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze