Sporymi zmianami rozpoczął się rok dla Nowego Szpitala w Olkuszu. Dotyczą one przede wszystkim oddziału internistycznego, w ramach którego od stycznia działa oddział kardiologiczny. W tej chwili trwają jeszcze prace dostosowawcze. Oficjalne otwarcie nowego odcinka zaplanowano w połowie lutego.
Jak podkreśla pełnomocnik dyrektora NZOZ Nowy Szpital, Joanna Martis, decyzja o powstaniu oddziału związana jest z dużą liczbą chorych, trafiających do lecznicy z problemami kardiologicznymi. – To ponad 40 procent ogólnej liczby pacjentów oddziału wewnętrznego. Życie samo nakazało nam takie zmiany – mówi.
Kardiologia zajmuje połowę oddziału wewnętrznego. Dysponuje 30 łóżkami oraz czterołóżkowym oddziałem intensywnej opieki kardiologicznej. Powstanie oddziału wiąże się z remontami i zakupem specjalistycznego sprzętu. Nowy wygląd zyskały sale, sanitariaty i pomieszczenia socjalne.

– Zmniejszenie liczby łóżek na salach zwiększa komfort chorych w czasie pobytu w szpitalu. Modernizacja intensywnej terapii sprawiła, że znacznie polepszyła się jakość pracy pielęgniarek i bezpieczeństwo pacjentów – podkreśla ordynator oddziału Maria Rzemieniuk.
Rzeczywiście intensywna terapia kardiologiczna przeszła chyba największą metamorfozę. Usunięto większość ścian, dzięki czemu osoba nadzorująca stan pacjentów ma z każdym z nich kontakt wzrokowy, nie odchodząc od biurka. Dodatkowo stanowisko pielęgniarskie wyposażone jest w sprzęt monitorujący funkcje życiowe.
W tej chwili na oddziale kardiologicznym diagnozowane są choroby układu krążenia, choroby wieńcowe, nadciśnienie tętnicze, niewydolność i zaburzenia rytmu serca, ale w planach zarządu Nowego Szpitala jest też zwiększenie zakresu usług medycznych.
– Mamy wiele pomysłów. Tak duża populacja jak mieszkańcy powiatu olkuskiego powinna mieć zapewniony nadzór wszczepiania rozruszników. Będziemy się do tego przygotowywali, bo mamy wyszkoloną kadrę oraz lekarzy w trakcie specjalizacji – dodaje ordynator Rzemieniuk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mira 115
mira 115
12 lat temu

Może rzeczywiście coś się zmieni,bo wewnętrzny to tragedia a szczególnie te dwie toalety w okropnym stanie na tyle osób.Taki oddział jest bardzo potrzebny a co do tych lekarzy wyspecjalizowanych to mam duże wątpliwości znam tylko jednego kardiologa dr.n med.Pan doktor Nowacki:
Ale mamy bardzo zdolną młodzież i mam nadzieję że młodzi lekarze wezmą sprawę w swoje ręce i rzeczywiście kardiologia w Olkuszu będzie specjalistycznym oddziałem pomagającym ludzim z problemami kardiologicznymi:)

Jest bardzo zle w
Jest bardzo zle w
12 lat temu

Nie maja dobrej kadry lekarzy. Nie diagnozuja dobrze pacjentow.Nie jest dobrze wyszkolona kadra Z mojej rodziny, gdyby sami nie interweniowali, to bylby zgon osoby chorej. Pacjent zostal przewieziony do Chrzanowa i tam dopiero podjeto natychmiastowa interwencje , podlaczono pod aparatury i zdiagnozowano, a W Olkuszu lezal na sali oglnej bez diagnozy, a liczyly sie godziny..Podobno co drugi wychodzi z tego szpitala, jest taka opinia..brr

obiektywny
obiektywny
12 lat temu

Może ktos wie jaki wysoki kontrakt ma nowy szpital na ten oddział kardiologiczny?

TWK Olkusz
TWK Olkusz
12 lat temu

Oddział Kardiologiczny ładnie się prezentuje,Pani Ordynator informuje nas o wyszkolonej kadrze wiemy o tym,nowym wyglądzie sanitariatów,lecz nie widzę żeby ten sanitariat był przystosowany dla osób niepełnosprawnych ustawa obowiązuje od lat 90siątych XX wieku tylko że życie swoje a ustawa swoje.

felik100
felik100
12 lat temu

fajnie super dobry ten nowy szpital. 😉

heart
heart
12 lat temu

… a może by tak Szanowna Dyrekcjo pomyśleć w Olkuszu o ośrodku świadczącym usługi koronarografii, po co wozić z pacjentów z zawałami do chrzanowa, krakowa czy dąbrowy górniczej jak u nas też się da 🙂

TWK Olkusz
TWK Olkusz
12 lat temu

Powstaje oddział kardiologiczny bardzo dobrze, ale do przychodni kardiologicznej jak podjazdu nie było tak w dalszym ciągu nie ma,jak się mogą do w/w przychodni osoby niepełnosprawne dostać?W poradni urologicznej przyjmuje tylko lek.Satalecki i Strzelec z lek Gawronem kontrakt nie podpisany ,zatrudniając emeryta taniej wychodzi ale dla szpital a nie dla pacjenta ciekawe ile miesięcy teraz będziemy czekać w kolejkach na wizytę, przecież u emeryta się leczyć nie będziemy