eg2

Olkuska firma Noble Group Wojciechowski zajmująca się sprzedażą rzęs Noble Lashes oraz szkoleniami przyszłych stylistek rzęs zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu e-Gazele Biznesu.

Ranking e-Gazele Biznesu to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm zajmujących się sprzedażą drogą elektroniczną. Wyróżnienia przyznawane są przez dziennik „Puls Biznesu”. Autorem zestawienia jest firma badawcza ARC Rynek i Opinia. Ranking powstaje w oparciu o analizę danych finansowych małych i średnich firm prowadzących handel przez internet, o przychodach poniżej 100 mln złotych. Firmy musiały w ubiegłym roku uzyskać zysk oraz wzrost przychodów za 2016 rok w porównaniu z 2015 rokiem. W przypadku olkuskiej spółki było to aż 8405,77 proc.

Dla właścicieli marki Noble Lashes otrzymany tytuł przekłada się na zwiększenie zaufania do ich firmy. -Klienci widzą, że się rozwijamy i jesteśmy godnym zaufania partnerem w biznesie. Będąc liderem rankingu udowadniamy, że stawiamy na inwestycje oraz innowacje. Dodatkowo cieszy nas fakt, że jesteśmy pierwszą firmą z Olkusza, która jako pierwsza wygrała e-Gazele Biznesu nie tylko w Małopolsce, ale też w skali całego kraju – podkreślają twórcy Noble Lashes.

eg6

Firmę założyli siedem lat temu dwaj bracia, Paweł i Karol Wojciechowscy. Początki nie należały do najłatwiejszych. -Jako mężczyźni nie wiedzieliśmy nawet, jaka jest różnica pomiędzy maskarą a eyelinerem – śmieją się dzisiaj właściciele zwycięskiej spółki.

Paweł Wojciechowski podkreśla, że od zawsze pasjonował go świat biznesu, a po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania finansami pracował jako analityk i audytor dla międzynarodowych instytucji finansowych. -Nie było to jednak spełnieniem moich ambicji. Na sztuczne rzęsy natknąłem się zupełnym przypadkiem. Pewnego dnia kosmetyczka, znajoma mojego brata Karola, dowiedziała się o moim doświadczeniu zawodowym. Poprosiła mnie o pomoc w znalezieniu dobrych jakościowo produktów do wchodzącego wówczas na rynek zabiegu przedłużania rzęs. Przyjrzałem się temu tematowi bliżej i odkryłem, że jest to wyjątkowa, niezagospodarowana jeszcze nisza. Wtedy zdecydowałem się rozpocząć wraz z bratem biznes w tej branży i założyliśmy Noble Lashes – opowiada Paweł Wojciechowski.

Dziś firma zatrudnia ponad 60 osób, w tym 43 profesjonalnych instruktorów prowadzących szkolenia zawodowe dla przyszłych stylistek rzęs. Na dzień dzisiejszy firma przeszkoliła już 5 834 stylistek, z czego ponad 500 pochodziło z zagranicy. Bracia Wojciechowscy podkreślają, że największą siłą spółki są ludzie, którzy ją na co dzień tworzą.

eg1

Noble Lashes to nie tylko sprzedaż w internecie. Spółka ma również sieć sklepów stacjonarnych w dużych miastach, opartych na zasadach franczyzy. Z kolei za granicą, m. in. w Holandii i Portugalii, posiada swoich dystrybutorów na wyłączność. -Niesamowicie motywującą dla mnie rzeczą jest fakt, jak wielu mamy klientów z Norwegii, Niemiec czy Szwajcarii. Są to kraje, na które Polacy od zawsze spoglądali jako na bardziej rozwinięte. Mieszkańcy tych krajów kupują produkty naszej polskiej marki, cenią sobie ich jakość i stają się najbardziej lojalnymi klientami. Kiedyś polskie firmy sprzedawały produkty z niemieckimi metkami, aby ukryć korzenie firmy. My jesteśmy dumni, że teraz nasi klienci z największych krajów europejskich kupują rzęsy od nas, polskiej firmy. Często umieszczają na ten temat informacje na stronie swojego salonu kosmetycznego – mówią Paweł i Karol Wojciechowscy. Noble Lashes często współpracuje ze znanymi firmami ze świata mody, jak choćby przy organizacji pokazu nowej kolekcji Gianniego Versace.

Bracia Wojciechowscy zgodnie zapowiadają, że chcą utrzymać pozycję lidera w branży na rynku polskim, a także zwiększyć dwukrotnie udział na rynku niemieckim. Kolejnym krokiem będzie otwarcie sklepu z rzęsami w Madrycie.

Fot. Puls Biznesu

eg5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam.2017
adam.2017
6 lat temu

” Firmy musiały w ubiegłym roku uzyskać zysk oraz wzrost przychodów za 2016 rok w porównaniu z 2015 rokiem. W przypadku olkuskiej spółki było to aż 8405,77 proc.”
Koniec cytatu.
A jak to się przedstawia w liczbach bezwzględnych?
Bo u znajomego w firmie to było o. 300 000%
W 2015 roku miał zysk 1 złoty,a w 2016 3000zł.
Ale on nie zgłaszał udziału w tym plebiscycie,bo nie miał o nim zielonego pojęcia.
Szkoda
ps Gratulacje dla PT Laureatów.Tak trzymać

Jako
Jako
6 lat temu

Super, gratulacje. Oby tak dalej!!!