Przez dwa dni Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu gościł dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne, rywalizujące o laury „Teatraliów” w ramach XXI Powiatowego Festiwalu Kultury.  Na scenie sali widowiskowej wystawionych zostało 19 spektakli.

Dekoracje, kostiumy, muzykę i dobór repertuaru, a przede wszystkim talenty młodych adeptów sztuki dramatycznej i pomysł na inscenizację oceniało jury w składzie: Adam Radosz – reżyser i teatrolog, Michał Skiba – aktor i instruktor teatralny, Karol Kojkoł – aktor i lalkarz oraz Magdalena Medyńska, reprezentująca współorganizatora festiwalu – Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Jurorzy swoje uwagi przekazali instruktorom i reżyserom. W oficjalnym komunikacie zawarli jednak wiele mówiące podsumowanie: „Jury zauważa wyraźny wzrost poziomu artystycznego prezentacji, świadomości aktorskiej na scenie, zaangażowania opiekunów i uczestników”.

A oto decyzje jurorów. W kategorii szkół podstawowych dwie pierwsze nagrody jury przyznało dla kół teatralnych ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej i ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu – klasy I-III. Drugą nagrodę również wywalczyli uczniowie wolbromskiej SP 1, tym razem z klas IV-VI. Podczas uroczystej gali trzecie nagrody otrzymają: Teatr „Słoneczka” (SP w Osieku), Teatr „Na pustej podłodze” (SP w Rodakach) oraz Teatr „Arlekin” (SP 9 w Olkuszu). Ponadto wyróżnione zostały zespoły Teatru „Ekoludki” (SP 1 w Olkuszu) i Teatru „Bajkoludki” (SP w Braciejówce).
W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsza nagroda nie została przyznana. Druga przypadła Zespołowi Teatralnemu Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu. Wyróżnienie otrzymał Teatr „Bez nazwy” z Gim. Nr 3 w Wolbromiu. Zwycięzcą wśród ośrodków kultury został Teatr „Fanaberia” z MOK w Olkuszu. Dwie drugie nagrody trafią do Zespołu Teatralnego MOK w Olkuszu oraz Teatru „Konopeum” z GOK w Kluczach. Zdobywcą trzeciej nagrody jest Teatr „Glutaminian Sodu” z MOK w Olkuszu. Wyróżnienie otrzymał Teatr „Błękitny Balonik” z GOK w Kluczach.

Gala laureatów, podczas której otrzymają nagrody i zaprezentują najlepsze spektakle, odbędzie się w czerwcu br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o