Szkoły z terenu gminy Olkusz  włączyły się w ogólnopolskie kampanie profilaktyczne. Gimnazja biorą udział w kampanii „Narkotyki? To mnie nie kręci”, której celem jest dostarczenie informacji o skali używania marihuany, konsekwencjach zdrowotnych  i społecznych jakich można doświadczyć po stosowaniu narkotyku. Młodzież gimnazjalna dowie się także czym są dopalacze, dlaczego się pojawiły oraz jakie potencjalne ryzyko może wiązać się z ich używaniem.
Szkoły ponadgimnazjalne włączyły się w kampanię „Prawda o alkoholu”. Jej celem jest m.in. pokazanie, że problemy związane z używaniem alkoholu pojawiają się zanim rozwinie się uzależnienie, że najniebezpieczniejszym sposobem spożywania alkoholu jest tzw. picie o niskim ryzyku szkód.
Kampanijne materiały edukacyjne, ulotki, plakaty, testy Audit zostały zakupione przez Biuro Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Na spotkaniu, które odbyło się w UMiG Olkusz, pedagodzy szkolni wraz z Bogusławą Lasotą – Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom omówili sposoby realizacji założeń kampanii.

Tekst nadesłany przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze