Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Kluczach zaprasza na koncert krakowskiego artysty Tomasza Żółtko. Impreza odbędzie się 20 września (w niedzielę) o godzinie 17 w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Występ krakowskiego artysty  potrwa ok. dwóch godzin. W repertuarze znajdą się utwory z albumów: „Bezsenność i kurz”, „Nienasycenia”, „Krótkie wyprawy w kosmos”, „Targ mięsny”, „Klatka skandalu” i „Wspólne myśli”.
Tomasz Żółtko jest muzykiem, kompozytorem, poetą i publicystą. To jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego utworów zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Niektóre piosenki  jak „Bóg kocha chorych na AIDS”  wywołały fale oburzenia i protestów. Jednak nie stroni od autoironii i dowcipu. Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna – czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata. W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album „Klatka skandalu”. Pochodząca z tego albumu piosenka „Kochaj mnie i dotykaj” przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki, stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych.
Link, pod którym można znaleźć najbardziej znany utwór Tomasza Żółtko: http://www.youtube.com/watch?v=8mtVVo7OLlM

Źródło ChSD Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze