Poprad Muszyna – I.K.S. REM – TD Olkusz 1 – 2 (0 – 1)

Olkuska drużyna zanotowała kolejną wygraną na wyjeździe. Tym razem w roli pokonanego gospodarza wystąpili zawodnicy Popradu Muszyna, dla których spotkanie z olkuszanami było trzecim z rzędu przegranym meczem.

Przez pierwsze 45 minut toczyła się wyrównana gra, długo jednak żaden z zespołów nie był w stanie zmienić bezbramkowego wyniku. Częściej atakowali muszynianie, ale nie zdołali pokonać olkuskiej defensywy. A że niewykorzystane sytuacje się mszczą, pierwsi z bramki „do szatni” cieszyli się goście. Gol dla Olkusza padł ze stałego fragmentu gry. W 41. minucie futbolówkę, po rzucie wolnym, bramkarz gospodarzy zdołał wybić, ale przyjął ją M. Przybyła i przymierzył idealnie pod poprzeczkę.

W pierwszych minutach drugiej połowy swojej szansy intensywnie szukali zawodnicy Popradu, ale skutecznie interweniowała olkuska obrona lub też brakowało precyzji przy kopnięciach piłki. Okazji nie marnowali za to goście. W 65. minucie Chabinka zagrał prostopadłą piłkę do M. Przybyły, a ten ładnym, technicznym strzałem przelobował Oleksego, nie dając mu żadnych szans. Kontaktowa bramka padła w 73. minucie, a jej autorem był obecny na murawie kilka minut Plata.

– Na pewno trzeba pochwalić zespół za konsekwencję w grze, zwłaszcza w obronie, która wykazała się skutecznością w przerywaniu akcji rywala. Nie stworzyliśmy wielu sytuacji bramkowych, ale dwie z nich potrafiliśmy wykorzystać. Muszyna to bardzo dobry zespół, z dużymi ambicjami na awans. To zwycięstwo jest tym cenniejsze, że zdobyliśmy je na wyjeździe. Mam nadzieję, że zaczniemy wygrywać także mecze u siebie i nasz stadion stanie się naszym atutem, tak jak wiosną, kiedy na Czarnej Górze na osiem spotkań wygraliśmy siedem razy – tak mecz w Muszynie skomentował trener olkuszan, Dariusz Bijak.

Bramki: 0 – 1 M. Przybyła 41., 0 – 2 M. Przybyła 65., 1 – 2 Plata 73.

Żółte kartki: Grzyb – Łaskawiec, Tomsia, Kaczmarczyk.

Sędziował Jakub Ślusarski (Kraków)

Muszyna: Oleksy – Kosecki, Olbrycht, Damasiewicz (66. Cempa), Grzyb – Jędrusik (63. Plata), Ciastoń, Łukasik, Serafin – Biernacki, Zachariasz.

Olkusz: Łaskawiec – Terlecki, Kaczmarczyk, Tomsia, Kańczuga (50. Chabinka) – M. Przybyła, Będkowski (75. Szymczyk), Banyś, Walnik – D. Przybyła, Juszczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze