olof_zakonczenie

Beer Team został zwycięzcą kolejnej halowej edycji Olkuskiej Ligi Oldbojów Futsal. W dwunastu meczów mistrzowie wygrali dziewięć, zanotowali również remis i dwie porażki. Drugie miejsce zdobył  ARKOP-u, a trzecie Pakuska. Zimowy sezon zakończyło spotkanie o Super Puchar OLOF. Tutaj,  po emocjonującym pojedynku, lepszy od Beer Teamu okazał się ARKOP.

Spotkanie o Super Puchar kończy każdą edycję ligi oldbojów. Zwycięzca ligi „orlikowej” mierzy się ze zwycięzcą rozgrywek halowych. Do wielkiego finału awans rzeczywiście uzyskały dwie najlepsze na tę chwilę drużyny, posiadające w swoich składach zawodników, kopiących piłkę jeszcze do niedawna w okolicznych klubach. Od zawsze też starcia ARKOP-u z Beer Teamem elektryzują środowisko piłkarskich oldbojów, a emocji w tych spotkaniach nigdy nie brakuje. Podobnie było i tym razem. Po regulaminowym czasie gry obowiązywał remis 7:7, dlatego też do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej dwukrotnie do siatki rywali trafili gracze ARKOP-u i to oni mogli po końcowym gwizdku cieszyć się ze zdobycia Super Pucharu. „Drużynie piwa” na pocieszenie pozostał ligowy triumf.

W tegorocznej halowej edycji OLOF udział wzięło siedem zespołów. Grano w niedzielne wieczory systemem „każdy z każdym” – mecz i rewanż 2 x 25 minut. Spotkania prowadził Ryszard Czerwiński. Obok klasyfikacji drużynowej, prowadzono również statystykę strzelców. Najczęściej bramkarzy (34 razy) pokonywał Paweł Mączka z Beer Teamu. Miejsce drugie dla Marcina Stacha reprezentującego ARKOP (29 bramek), trzecie dla Klaudiusza Siewiora z Chechła (28 trafień). Zapraszamy do fotoreportażu z meczu o Super Puchar OLOF!

Tabela końcowa OLOF sezonu halowego 2011/2012.

1. Beer Team  12  28  109:64
2. ARKOP  12  24   82:59
3. Pakuska  12  22   95:85
4. KS  12  20   85:76
5. Chechło  12  12  81:105
6. Gwarek  12  10   74:92
7.  OKS  12   6   42:87

Mecz o Super Puchar: ARKOP – Beer Team 9:7Zobacz naszą fotogalerię: