dzień ziemi2016

Jak co roku, w kwietniu, w Gimnazjum Nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Na konkurs przybyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu olkuskiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Jan Książek – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Pan Łukasz Rychlewski – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Pani Agnieszka Solecka – przedstawicielka Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.  

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, 14 uczniów z pięciu szkół podstawowych Gminy Olkusz zaprezentowało „Ekologiczne Smoki” wykonane z surowców wtórnych oraz fraszki nawiązujące do smoków. Natomiast 14 uczniów z ośmiu gimnazjów powiatu olkuskiego rywalizowało ze sobą w turnieju wiedzy pt. „Co wiemy o zanieczyszczeniach powietrza?”.

dzień ziemi2016 2

Zwycięzcami konkursów zostali:
I miejsce – Emilia Prządo (Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu)
II miejsce – Amelia Bryzik (Szkoła Podstawowa w Braciejówce)
III miejsce – Kacper Trólka (Szkoła Podstawowa w Braciejówce)
I miejsce – Anna Więcek (Gimnazjum w Zarzeczu)
II miejsce – Mateusz Hrabia (Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu)
III miejsce – Krzysztof Żyła (Gimnazjum Nr 2 w Wolbromiu)

Uroczystość została uświetniona pokazem ciekawych doświadczeń fizycznych oraz popisem tanecznym i piosenkami przygotowanymi przez uczniów Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu. Nagrody książkowe dla laureatów obu konkursów ufundował Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Organizatorami Powiatowego Dnia Ziemi 2016 w Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu byli nauczyciele: wicedyrektor mgr Olga Gawron, mgr Grażyna Jopek, mgr Maria Kordas, mgr Marta Korczyńska i mgr Renata Czarnul.

Gimnazjum nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze