2

W naszej szkole w dniach 18 – 21 kwietnia odbył się Tydzień Zdrowia i Ekologii. W tym roku szczególną uwagę poświęcono na promocję aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego przez dzieci i ich rodziny. Wszystkie inicjatywy skupiały się wokół hasła: Ruch to zdrowie.
Edukacja zdrowotna w szkole to nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz także kształtowanie postaw i zachowań, dlatego podczas Tygodnia Zdrowia i Ekologii angażowaliśmy uczniów do konkretnych działań. W programie znalazły się: scenki teatralne ukazujące piękno sportu oraz rywalizację w duchu fair play w wykonaniu małych aktorów z klasy II, szkolny fitness poprowadzony przez uczennice klasy VI, ćwiczenia śródlekcyjne, aktywne przerwy przy muzyce, projekcja filmu ,,Sport na zdrowie”, konkurs fotograficzny ,, Mamo, tato poćwicz ze mną!”. A uwieńczeniem całego tygodnia była uroczystość z okazji Święta Zielonej Planety.

1

 

Podczas tego dnia uczniowie z klasy IV i VI zaprezentowali happening Leśna Olimpiada, w którym przekonywali, że las to doskonała przestrzeń do uprawiania sportu i rekreacji. Gość specjalny Pan Tomasz Mól z Nadleśnictwa Olkusz opowiadał uczniom o różnorodności organizmów oraz zachęcał do aktywnego odkrywania skarbów przyrody. Tego dnia uczniowie klas starszych uczestniczyli również w zajęciach w terenie pt ,,Las jako skarbiec życia”.

3

Na podkreślenie zasługuje fakt ogromnego zaangażowania wszystkich uczestników. oraz niezapomniana, sympatyczna atmosfera i super aktywnie spędzony tydzień.

Anna Facler-Januszek

4

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze