DSCF8959

W minioną sobotę miłośnicy kajakarstwa mieli okazję wziąć udział w II Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2019”. Organizatorem imprezy była Fundacja Kajakowa Tołhaj-Gdk, przy współpracy Miasta Bukowno oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. Spływ odbywał się na odcinkach: Bukowno Przystań – Sławków-Piernikarka.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 osób z różnych miast Polski. Impreza rozpoczęła się już w piątek od rejestracji uczestników i integracyjnego ogniska zorganizowanego przy Domu Turysty „TRAMP”. Oficjalne otwarcie, z udziałem władz miasta i dyrekcji MOSiR, odbyło się w sobotę rano. Uczestnicy otrzymali szczegółowe informacje dotyczące spływu, po czym udali się na przystań początkową przy „Leśnym Dworze”, skąd wyruszyli w dalszą drogę. Łącznie kajakarze mieli do pokonania ponad 17 kilometrów.

Jak przyznają uczestnicy spływu, trasa tylko pozornie wygląda na łatwą. Miejscami silny nurt rzeki, wypłycenia, powalone drzewa i inne naturalne przeszkody przysporzyły pasjonatom kajakarstwa wielu emocji.

DSCF8948

– Po zakończeniu trasy turystycznej zaczęła się dzika rzeka – mówi jeden z uczestników spływu, Piotr Łaś. – Tutaj też zaczęły się powalone drzewa. O ile była taka możliwość, niektóre drzewa pokonywaliśmy, płynąc pod nimi, na niektóre się wspinaliśmy. Niekiedy trzeba było wysiąść z kajaka i obejść taką przeszkodę. Pod koniec spływu kajaki trzeba było przenosić po piaskowni i dopiero ruszać w dalszą drogę.

Po kilku godzinach spływu uczestnicy dotarli na metę, czyli do Sławkowa-Piernikarki, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Wieczorem przy Domu Turysty „TRAMP” odbyło się pożegnalne ognisko.

II Ogólnopolski Spływ Kajakowy „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2019” odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bukowno Mirosława Gajdziszewskiego.
Partnerzy imprezy: MOSiR Sosnowiec, Miasto Sławków, Bank PKO BP.

{joomplu:89989}{joomplu:89984}{joomplu:89993}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o