piknik OREW

Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała doskonałej zabawie społeczności związanej z wolbromskim kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W ostatni czwartek Dom Kultury w Wolbromiu witał specjalnych gości hucznie obchodzonego dorocznego święta – Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

Na początek było oficjalnie: za całoroczną pracę i pomoc w działaniach na rzecz niepełnosprawnych dziękowali przedstawiciele Stowarzyszenia, a przybyli goście kierowali do świętujących ciepłe słowa i najlepsze życzenia oraz zapewnienia o nieustannej życzliwości i chęci ciągłej współpracy. Następnie bohaterowie dnia, podopieczni wolbromskiego OREW-u oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lgoty Wolbromskiej zaprezentowali wspaniały i jak zwykle wzruszający program artystyczny, który gorąco oklaskiwała pełna sala przybyłych na uroczystość członków ich rodzin, przyjaciół i liczne grono opiekunów, na co dzień zajmujących się niepełnosprawnymi. A potem, już w zupełnie luźnej, radosnej atmosferze przez kilka godzin trwała wspaniała zabawa plenerowa.

Tradycją jest, że doroczne czerwcowe pikniki rodzinne PSOUU w Wolbromiu utrzymywane są w określonej konwencji – w tym roku tematem przewodnim spotkania były światowe wędrówki piratów, nie zabrakło zatem wszystkich potrzebnych akcesoriów i wspaniałej scenografii. W tę piracko-morską scenerię świetnie wpisały się przygotowane przez orewiaków symboliczne scenki, przedstawiające wszystkie kontynenty, były też tańce i konkursy oraz znakomity piracki poczęstunek – krótko mówiąc – super zabawa.

Skąd biorą siłę ci niepozorni bohaterowie? Jedno jest pewne – oni wiedzą, co jest w życiu naprawdę ważne. Umieją się także cieszyć każdą drobiną szczęścia, jaka pojawia się na ich drodze. Postronny obserwator mógłby się zdziwić ile w nich pogody ducha i radości, ale oni mają określoną hierarchię wartości, w której najważniejsza jest miłość. – Nie potrzebujemy litości, choć czasem potrzebujemy pomocy czy wsparcia – mówią osoby obciążone problemem niepełnosprawności. – Mamy jednak  bardzo wiele do zaoferowania społeczeństwu i oczekujemy, że i dla nas znajdzie się w nim godne miejsce – dodają.

Obserwując z boku tych wspaniałych, dzielnych ludzi nie sposób oprzeć się refleksji, że niejeden „sprawny” mógłby się bardzo wiele od nich nauczyć. Czy na pewno należycie doceniamy to, co dał nam los?
Gratulując stowarzyszeniu wspaniałej organizacji święta, przyłączamy się do najlepszych życzeń dla podopiecznych i ich opiekunów!

{joomplu:60833}{joomplu:60818}{joomplu:60795}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze