koncert 1

Niedawno pisaliśmy o zakończeniu roku Sekcji Rytmicznej olkuskiego MOK, gdzie podstaw muzyki i tańca uczą się najmłodsi. We wtorek 21 czerwca wspólną pracę nad rozwijaniem artystycznych talentów podsumowali starsi wokaliści, instrumentaliści i tancerze, a także aktorzy, malarze i rzeźbiarze. Prezentacjom dokonań sekcji towarzyszyły podziękowania, gratulacje, dyplomy, kwiaty oraz zapewnienia, że po wakacjach podopieczni znów spotkają się na zajęciach ze swymi instruktorami.

koncert 2

Doroczną galę sekcji MOK rozpoczęły „Tańce Kaszubskie” i „Polka” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej pod kierunkiem Beaty Nowak. Kolejną dawkę wrażeń dostarczyli widzom młodzi adepci sztuki dramatycznej. Niedługo po premierze, która odbyła się w niedzielę 19 czerwca, Sekcja Teatralna ponownie wystawiła swój najnowszy spektakl pt. „Król Żaglonosy”, oczywiście w reżyserii Stanisławy Szarek.

koncert 3

Sekcja Wokalna MOK, podobnie jak wyżej i niżej wymienione, ma na koncie liczne sukcesów. Szlifowane przez Wiesława Barana młode talenty uświetniają Dni Olkusza oraz wiele innych imprez i uroczystości. Nie zabrakło ich też na scenie podczas zakończenia roku 2015/2016 i jak zwykle błysnęli urozmaiconym repertuarem.

podziekowania

Kolejny, podwójny punkt programu odbył się w holu MDK oraz w sąsiadującej z holem Kawiarni Literackiej. To tam do końca wakacji oglądać można i obejrzeć warto prace Sekcji Plastycznej oraz Sekcji Ceramicznej. Jest ich blisko 400! Podwójnemu wernisażowi tradycyjnie towarzyszyło wręczenie pamiątkowych dyplomów będących podziękowaniem za udział we wspólnych pracach.

publicznosc

Nie zabrakło też wyrazów wdzięczności młodych twórców dla swych instruktorów, a to: Klaudii Zub-Piechowicz, Wioletty Saroty-Stach i Arkadiusza Królewicza, który zastąpił w prowadzeniu grup plastycznych Beatę Soboń po objęciu przez nią stanowiska dyrektora MOK. Wystawę zaaranżowały Klaudia Zub-Piechowicz i Wioletta Sarota-Stach.

spektakl 1

Zakończenie roku zwieńczyły, ponownie na scenie MDK, prezentacje Sekcji Instrumentalnej MOK pod kierunkiem Michała Mączki oraz Ogniska Muzycznego „DodiArt” pod kierunkiem Doroty Stachowicz-Mączki i „Ivo Music” pod kierunkiem Łukasza Węglarza. Uczestnicy prowadzonych przez tych instruktorów zajęć przygotowali na ten dzień aż cztery bloki tematyczne. W ramach pierwszego zaprezentowali się pianiści, gitarzyści i skrzypkowie.

spektakl 2

W drugim bloku, wokalnym, goście zakończenia roku usłyszeli m. in.: „Może kiedyś innym razem”, „It’s Ok”, „Chryzantemy złociste”, „Zabij swój strach”, „Stay”. Następnie całą scenę zapełnili gitarzyści i skrzypkowie, którzy wspólnie wykonali utwory: „Dom wschodzącego słońca”, „Różowa pantera”, „Fields of gold”, „Trzy kurki” i „Kanon”. Czwarty blok był namiastką tego, czego doświadczyli goście majowego koncertu „Stachuriada 2016”, który „DodiArt” przygotowało wspólnie z olkuskim MOK-iem. Na finał wszyscy występujący tego dnia wokaliści wspólne wykonali „Change The World”.

wernisaz 1

Do zobaczenia na zajęciach sekcji MOK po letniej przerwie! Zapraszamy też serdecznie do udziału w „Wakacjach z MOK 2016”!!! Szczegóły na stronie www.mok.olkusz.pl.

MOK Olkusz
Zdjęcia: Adam Sowula

wernisaz 2

wernisaz 3

wernisaz 4

wernisaz 5

wokalisci 1

wokalisci 2

zpitzo 1

zpitzo 2

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o