turniej bezpieczenstwo

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów rywalizowali w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcy pojadą na wojewódzki finał do Myślenic. Organizatorem zawodów była olkuska Komenda Powiatowa Policji oraz SP 5 w Olkuszu.

W turnieju startowało 17 trzyosobowych drużyn z klas IV – VI szkół podstawowych oraz 7 drużyn z gimnazjów. Najpierw uczniowie w Szkole Podstawowej nr 5 sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną. – Test składał się z 25 pytań: dla uczniów szkół podstawowych jednokrotnego wyboru, dla gimnazjalistów wielokrotnego wyboru. Swoim zakresem obejmował zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  – mówi mł. asp. Marcin Dzięcioł.

W drugim etapie uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód na placu przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Nad przebiegiem zawodów czuwali: mł. asp. Marcin Dzięcioł, nadkom. Agnieszka Fryben, mł. asp. Dawid Henc, sierż. szt. Przemysław Przetakowski i st. sierż. Paweł Chaberka.

W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się Krystian Knap (SP Gołaczewy). Drugi był Igor Ćwik (SP nr 6 w Olkuszu), a trzeci Mateusz Paciej (SP Bolesław). W gronie gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Tomasz Chwistecki z Gimnazjum w Bolesławiu, drugie Dominik Żaba z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, a trzecie Bartłomiej Przywora z Gimnazjum w Jangrocie. W klasyfikacji drużynowej wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Olkuszu. Drugie miejsce zajęła SP nr 1 w Olkuszu, trzecie natomiast SP w Zedermanie. W kategorii gimnazjów najlepszy wynik osiągnęli uczniowie z Bolesławia. Na kolejnych dwóch lokatach uplasowały się drużyny z Gimnazjum w Jangrocie oraz Gimnazjum nr 2 w Olkuszu.

Zwycięzcy będą reprezentować swoje szkoły na wojewódzkim finale turnieju, który odbędzie się 7. maja (szkoły podstawowe) i 8.maja (gimnazja) w Myślenicach.