I Ogólnopolski Festiwal Tenisa Stołowego Dzieci 2009 – regionalne eliminacje tej imprezy przyciągnęły 69 uczniów z 14 szkół podstawowych i gimnazjalnych  Małopolski. Zawody rozgrywano w olkuskim Gimnazjum nr 2. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z Krakowskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego.
Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klas I – III oraz IV – VI oraz gimnazjaliści, z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Do rywalizacji zgłosili się uczniowie ze Szkół Podstawowych w: Braciejówce, Czubrowicach, Swojczanach, Zawadzie oraz olkuskich SP nr 4, 5 i 10, a także uczniowie ze wszystkich olkuskich gimnazjów oraz Gim. nr 1 w Bukownie, Gim. nr 2 w Krakowie i Gim. w Jangrocie.
Wśród najmłodszych uczestników, z klas I – III , zwyciężył Szymon Nawara  (SP Zawada). Kolejne miejsca zajęli: Michał Figura (SP Zawada), Zachariasz Kupczyk (SP Czubrowice) i Jakub Łaskawiec (SP Czubrowice). W tej kategorii wiekowej, z powodu braku uczestniczek, nie rozegrano meczów dziewcząt.  W kategorii uczennic klas IV – VI pierwsze miejsce wywalczyła Agnieszka Adamczyk, a drugie Martyna Gęgotek, obie z SP 5 w Olkuszu. Trzecia lokata przypadła Adzie Szpringer (SP 4 Olkusz), a czwarta Agacie Smaruj (SP 10 Olkusz). Najsilniej obstawioną kategorią byli uczniowie klas IV – VI. Z grona 26 uczestników najlepszy okazał się Jakub Mitka (SP Zawada), przed Danielem Boguszem (SP Swojczany), Patrykiem Bijakiem (SP Swojczany) i Kamilem Mirotą (SP Zawada). Wśród gimnazjalistek pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Sobieraj (Gim. nr 2 Kraków). Drugą lokatę wywalczyła Tamara Synowiec (Gim. nr 3 Olkusz), trzecią Katarzyna Stach (Gim. nr 4 Olkusz), a czwartą Marzena Kubańska (Gim. nr 3 Olkusz). W kategorii chłopców zwyciężył Dawid Tumiłowicz (Gim. nr 4 Olkusz), a na kolejnych miejscach znaleźli się Kamil Andrzejczyk (Gim. nr 2 Olkusz) oraz dwaj uczniowie olkuskiego Gim. nr 3: Karol Piasny i Paweł Dybich.
Laureaci, którzy stanęli na podium, otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez MOSiR Olkusz. Na wszystkich czekał smaczny poczęstunek. Zdobywcy pierwszych czterech miejsc w każdej z kategorii pojadą na eliminacje wojewódzkie, rozgrywane 7 listopada w krakowskim Centrum Sportu „Bronowianka”. Krajowy finał odbędzie się 12 – 13 grudnia w Rzeszowie.
Celem tenisowego festiwalu jest nie tylko upowszechnianie sportu i propagowanie zdrowego trybu życia, ale także likwidacja dysproporcji w rozwoju sportowym dzieci z różnych środowisk oraz zachęcenie do udziału w zawodach  szczególnie uczniów z małych miasteczek i wsi. Patronat nad imprezą objęli Minister Sportu i Turystyki oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

MOSiR Olkusz składa podziękowania:
Dyrektor Annie Grędzie i nauczycielom Gimnazjum nr 2 za udostępnienie sali gimnastycznej ze stołami i współpracę przy organizacji zawodów,