zs3 uczyc inaczej1

 

W listopadzie br.uczniowie ZS nr 3 w Olkuszu wzięli udział w interaktywnym spektaklu w języku angielskim pt : „ Detectives” . W auli szkolnej ponad 100 uczniów zastanawiało się jak rozwiązać kryminalną zagadkę, będącą zarazem głównym wątkiem przedstawienia.

Zadanie ułatwiali aktorzy The Bear Theatre, zarówno swoją ekspresyjną grą aktorską, jak również zaangażowaniem publiczności w obsadę spektaklu i zachęcaniem do poszukiwania odpowiedzi na pytania narratora.

 

Spektakl był nie tylko zagadką detektywistyczną dającą widzom możliwość zaangażowania się w komunikację obcojęzyczną z aktorami. Stanowił połączenie gatunku kabaretowego z pokazem magicznych trików. Przedstawiał też intrygującą historią miłosną. Wszystko razem sprawiało, że przykuwał uwagę i trzymał w napięciu.

Jedna z uczestniczek spektaklu tak relacjonuje jego przebieg: „Widzowie byli bardzo zainteresowani sztuką i starali się jak najuważniej obserwować każdy szczegół przedstawienia, żeby móc właściwie wskazać mordercę. Sztuka była inna niż te, które widziałam wcześniej. Mogłam wykorzystać swoje umiejętności językowe i poczuć satysfakcję z posiadania koniecznej sprawności komunikacyjnej w języku angielskim. Polecam spektakl każdemu, a w przyszłości chciałabym obejrzeć inne przedstawienia tej grupy teatralnej.”
Organizatorami wydarzenia były: Beata Bernacka i Edyta Źrałka.

ZS nr 3 w Olkuszu

zs3 uczyc inaczej

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze