Ewelina Madejska, Kacper Lis i Karolina Lis z Jurajskiego Klubu Oyama Karate z Olkusza bardzo dobrze wypadli w Pucharze Polski Polskiej Federacji Oyama Karate w Kumite Semi – Knockdown Juniorów i Seniorów w Łasku. Naszych zawodników przygotował sensei Kazimierz Skalniak-3 dan.W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z 35 klubów.

Troje olkuskich karateków stoczyło zacięte i wyrównane pojedynki w swoich kategoriach. Junior starszy (+80 kg) Kacper Lis 1 kyu uplasował się na czwartym miejscu. Taką samą lokatę zajęła Ewelina Madejska 2 kyu, startująca w kategorii seniorek do 60 kg. W tej kategorii startowała też Karolina Lis 1 kyu.
-Nasi zawodnicy wykazali się dobrym wyszkoleniem technicznym i  ogromną wolą walki.W niczym nie ustępowali swoim rywalom. Pojedynki przez nich  toczone , a w szczególności sempai Eweliny Madejskiej i Kacpra Lisa cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Dwuminutowe walki były dynamiczne i obfitowały w ładne kombinacje. Ewelina Madejska może być przykładem dla swoich uczniów – mimo rozbitej dłoni stoczyła morderczą walkę . Jest prawdziwą wojowniczką. Cała trójka zasługuje na słowa uznania i gratulacje za bardzo dobra postawę – mówił sensei Kazimierz Skalniak.
Teraz przed zawodnikami udział w prestiżowych zawodach w Niemczech i Estonii. W klubie martwią
się jednak, jak dalej będzie wyglądać finansowanie wyjazdów. -Mamy naprawdę dobrych zawodników  na,których można liczyć.Jednak doświadczenia zdobyte w turniejach nie zastąpią najlepszych przygotowań. Utrzymujemy się tylko ze składek członkowskich. Jeżeli nie znajdziemy sponsora lub nie uda nam się przekonać władz miasta do wspomożenia naszego klubu, będziemy zmuszeni ograniczyć znacznie udział w turniejach. Coraz trudniej nam rywalizować z klubami finansowywanymi przez macierzyste Urzędy Miasta i Gminy – dodaje Kazimierz Skalniak.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze