karate

Jurajski Klub OYAMA Karate świętuje w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji doroczna, grudniowa, ósma już edycja Jurajskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży w Zadrożu miała specjalną oprawę. Oprócz rywalizacji zawodników, nie zabrakło czasu na podziękowania i gratulacje dla trenerów oraz działaczy klubowych.

15 grudnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Zadrożu zgromadziło się blisko 100 zawodniczek i zawodników z powiatu krakowskiego oraz gmin Trzyciąż, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze i Bukowno oraz liczne grono kibiców. Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się o godz. 10, a następnie zawodniczki i zawodnicy ruszyli w szranki sportowe. Jak informuje prezes i zarazem trener klubu sensej Kazimierz Skalniak, podczas zawodów młodzi karatecy musieli wykazać się dużą sprawnością i opanowaniem w konkurencjach: skłon, Uchi-Mawashi-Keage (okrężne kopnięcie prostą nogą na wysokość głowy), Seiken-Ago-Uchi (uderzenie ręką), Hiza-geri (kopnięcie kolanem). Finaliści Olimpiady musieli stoczyć walkę na tarczy trenerskiej lub wykonać Kata. Finały odbyły się systemem pucharowym (chorągiewki).

karate1

– Jurajscy karatecy nie zawiedli, wykazali się ogromną wolą walki, za co wszystkim należą się słowa uznania. Poziom techniczny był wysoki, widać było postępy osiągnięte w ostatnim czasie, co bardzo cieszy i potwierdza, że warto organizować takie zawody. Dzieci nabierają pewności siebie i uczą się jak radzić sobie ze stresem – podsumował zawody sensei Kazimierz Skalniak.

Wyniki IX Jurajskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży:

Kat. Juniorzy – kolorowe pasy: 1 m. Sławomir Borówka, 2 m. Igor Kołodziej, 3 m. Jakub Petlic

Kat. Juniorzy młodsi – kolorowe pasy: 1 m. Jakub Papaj, 2 m. Igor Wójcik, 3 m. Dawid Szymczyk

Kat. Juniorki młodsze – kolorowe pasy: 1 m. Natalia Stach, 2 m. Amelia Grzanka, 3 m. Natalia Chmiest

Kat. Juniorzy młodsi – kolorowe pasy: 1 m. Mikołaj Ćwik, 2 m. Hubert Fira, 3 m. Piotr Dudziński

Kat. Młodzicy – kolorowe pasy: 1 m. Jan Tracz, 2 m. Filip Papaj, 3 m. Jakub Gądek

Kat. Dziecko, dziewczęta- kolorowe pasy: 1 m. Aleksandra Miska, 2 m. Aleksandra Zielnik, 3 m. Natalia     Wawrzczak

Kat. Dziecko młodsze – kolorowe pasy: 1 m. Patrycja Wąs, 2 m. Olgierd Niewiara, 3 m. Filip Papaj

Kat. Młodziczki – białe pasy: 1 m. Zofia Habryn, 2 m. Oliwia Żelazowska, 3 m. Aleksandra Chmiest

Kat. Dziecko młodsze, dziewczęta – białe pasy: 1 m. Alicja Ślęzak, 2 m. Karolina Sowula, 3 m. Zuzanna Grzelak

Kat. Junior Open – białe pasy: 1 m. Agata Makowska, 2 m. Patrycja Fira, 3 m. Filip Chudy

Kat. Młodzik Open – białe pasy: 1 m. Kacper Haberka, 2 m. Michał Haberka, 3 m. Kristopher Wawrzczak

Kat. Młodzicy – białe pasy: 1 m. Szymon Palusiński, 2 m. Adam Szendoł, 3 m. Wiktor Kurbiel

Kat. Dziecko starsze, chłopcy – białe pasy: 1 m. Antoni Siwiecki, 2 m. Jakub Skawiński, 3 m. Hubert Krawczyk

Kat. Dziecko, chłopcy – białe pasy: 1 m. Kacper Marszałek, 2 m. Wojciech Gadek,  3 m. Mikołaj Siwiecki

Kat. Dziecko młodsze, chłopcy – białe pasy: 1 m. Jakub Wróbel, 2 m. Bartosz Palusiński, 3 m. Józef Wawer

Gratulujemy! OSU!

karate 5

karate3

Ważnym momentem tego świątecznego, sportowego spotkania było uroczyste wręczenie nagród najlepszym zawodniczkom i zawodnikom za wysokie osiągnięcia sportowe w sezonie 2017/2018 . Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 14 osób – głównie Mistrzowie Polski w Kumite i Kata, medaliści MP i różnych zawodów regionalnych. Nagrody za wysokie wyniki sportowe w 2017/2018 otrzymali: sensei Kinga Skalniak, sempai Weronika Furman, Jakub Jurczyk, Grzegorz Furgaliński, Kinga Kowal, Jakub Petlic, Emilia Jaszczyk, Natalia Stach, Jan Tracz, a wyróżnienia: sempai Sylwester Szyler, Olaf Niewiara, Dawid Nieć, Hubert Fira, Matylda Róg, sempai Mikołaj Ćwik, Karolina Szwagierczak, Aleksandra Miska, Patrycja Wąs, Amelia Grzanka, Igor Kołodziej, Aleksandra Zielnik Jakub Papaj, Filip Papaj, Sławomir Borówka, Anna Piechowicz, Karolina Pasek, Emilia Świechowska i Bartosz Matyssek.

– Wszystkim Mistrzom Polski, medalistom i pozostałym znakomitym zawodniczkom i zawodnikom Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu składamy serdeczne gratulacje. Jesteśmy z Was dumni – podkreślał prezes klubu.

Życzenia i gratulacje za owocną pracę z dziećmi i młodzieżą składali trenerom, klubowym działaczom i zawodnikom posłanka Lidia Gądek oraz przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych firm wspierających klub.

DSC 0133

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze