paragraf odcisk

Zanim został zatrzymany dokonał kradzieży ponad dwóch tysięcy litrów paliwa na kwotę blisko dziesięciu tysięcy złotych. Swój przestępczy proceder realizował od sierpnia bieżącego roku, głównie w gminach Wolbrom i Trzyciąż. Sprawca przynajmniej pięciu włamań do baków samochodów ciężarowych wpadł w ręce wolbromskich policjantów.

Do zatrzymania 41- letniego mieszkańca Lgoty Wielkiej doszło w ostatnich dniach. Funkcjonariusze patrolujący nocą Łobzów, zauważyli przy drodze podejrzany samochód. Na widok mundurowych kierowca pojazdu wyłączył światła i gwałtownie ruszył do przodu, parkując po chwili na jednej z posesji.

– W samochodzie, z którego kierujący zdążył uciec przed przyjazdem patrolu, funkcjonariusze znaleźli siedem dużych kanistrów i długi wąż. Szybko ustalili właściciela samochodu – informuje nadkomisarz Agnieszka Fryben, oficer prasowy komendy powiatowej w Olkuszu.

Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie znajduje się policyjnym areszcie. Już teraz udowodniono mu pięć kradzieży z włamaniem do baków ciężarówek, z których łącznie zginęło ponad dwa tysiące litrów paliwa na kwotę 9600 zł. Pierwsze z kradzieży datowane są na sierpień 2015 r. Złodziej działał na „swoim” terenie, a więc na obszarze miejscowości z gmin Wolbrom i Trzyciąż.

Okazuje się, że zatrzymany 41-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i z tego powodu grozi mu co najmniej pięć lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
polonista za dwa trz
polonista za dwa trz
7 lat temu

CytaT:
” do baków z ropą naftową” ….. a może to był olej napędowy?