sloneczna1

Mieszkańcy ulicy Słonecznej w Sienicznie tracą cierpliwość. Rozpoczęty pięć lat temu remont drogi nadal się nie zakończył. – To niewiarygodne, że przez tyle czasu nie położono asfaltu na 100 – metrowym odcinku ulicy! Przecież nie chodzi o nasze widzimisię, ale bezpieczeństwo. Droga jest niebezpieczna, zwłaszcza po ulewnych opadach – argumentują mieszkańcy. W tej sprawie interweniowaliśmy w olkuskim urzędzie miasta.

 

Niedokończona część ulicy prowadzi od „krajówki” w kierunku centrum wsi. W trakcie ulew po stromym spadzie spływa woda, a wraz z nią kamienie i ziemia. – Wtedy jest najgorzej. Nie dość, że robi się bajoro, to jeszcze w drodze powstają spore dziury. Niedawno nasza znajoma skręciła tu nogę. Zimą ten odcinek Słonecznej to nawet sobie trudno wyobrazić. Często nie chcą u nas odśnieżać, bo ulica nie ma trwałego podłoża. Wjechać autem po śniegu to nie lada wyczyn – opowiadają mieszkańcy.

Gdy pisaliśmy o ul. Słonecznej w lipcu 2009 roku, ze strony władz miasta padło zapewnienie, że skoro modernizacja została rozpoczęta, to na pewno się zakończy. Wówczas zaznaczono, że nastąpi to prawdopodobnie w kolejnym, czyli 2010 roku. Od tamtej pory niewiele się zmieniło. Dopiero kilka miesięcy temu położono asfalt na następnym odcinku drogi. Na tym jednak roboty zakończono. Do finiszu całej modernizacji brakuje jeszcze około 120 metrów. – Sami sobie utwardzamy drogę, bo inaczej to chyba wcale by jej już nie było. To śmieszne, że od tak dawna upominamy się o niedokończony remont – twierdzą mieszkańcy. Niestety, wszystko wskazuje na to, że będą musieli jeszcze poczekać.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od burmistrza Dariusza Rzepki wynika, że dokończenie modernizacji będzie kosztować około 57 tys. złotych. – Nie mamy w tegorocznym budżecie zarezerwowanych tych środków. Możemy ująć tę inwestycję w projekcie budżetu na przyszły rok. Warto dodać, że około 0,5 mln złotych jest przeznaczane na fundusze sołeckie i osiedlowe. Namawiamy zarządy sołectw i osiedli, by współfinansowały tego typu przedsięwzięcia – mówi burmistrz Rzepka.

Jak myślicie, kiedy ulica Słoneczna w całości zostanie pokryta asfaltem? Gdzie jeszcze ulice remontowane są latami? Podzielcie się z nami swoimi uwagami na www.przeglad.olkuski.pl!

sloneczna

sloneczna2

sloneczna3

sloneczna4

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gg
gg
8 lat temu

zróbcie asfalt do 94 a później będą worki plastikowe tylko leżały obok…
jak wkomponujecie się w bogu winnych ludzi jadących 94, bo zimą to życzę powodzenie z zatrzymaniem się tam.

.,.,.,.
.,.,.,.
8 lat temu

[quote name=”Aadam”]PYTANIA pytania a odpowiedzi są tu ; http://www.facebook.com/groups/238175859674316/332990236859544/?notif_t=group_comment_reply
I tu : http://www.facebook.com/mwmalopolska%5B/quote%5D
Czy coś z główką ?.

nero
nero
8 lat temu

Dlaczego ta drogą nie zajęli się radni z tego terenu lub z innych. Jak obwodnicą lub innym drogami to się zajmują jak furiaci a 100 m na wsi to ich nie obchodzi. Przecież oni powinni pracować dla całej gminy a nie tylko tam, gdzie można najwięcej zyskać. Żenada i brak profesjonalizmu.

oooo
oooo
8 lat temu

A co w tej sprawie ma do powiedzenia sołtys/ka Sieniczna. Słucham !.

HANKA
HANKA
8 lat temu

CHCĘ SIE ZWROCI DO KOMENTARZA TZW. „GG”,A MIANOWICIE : MOZE NAJLEPIEJ MIESZKANCOW Z TEJ ULICY WYSIEDLIC DO LASU, NIEBEDZIE TRZEBA W TEDY JUZ ULICY ZAMYKAC. PAN/PANI „GG” NIE WIDZIELISCIE CHYBA STROMEJ ULICY !!! ABY DOJECHAC NA TA „NOWIUTKA DROGE ” JAK JA NAZWANO TEZ MUSIMY PRZEJECHAC SAMOCHODEM PO „DZIURACH,NIEPRZYJAZNEJ DLA POJAZDOW DRODZE”.

PK
PK
8 lat temu

Bo asfalt był zły… i szyny też były złe

gg
gg
8 lat temu

zjazd na 94 jest za stromy i niebezpieczny, uważam że powinien być zamknięty. Mieszkańcy mają nowiutki asfalt od strony miejscowości tam mogą spokojnie i bezpiecznie wjeżdżać. Widać to na ostatnim i przedostatnim zdjęciu

?
?
8 lat temu

Ile można by zrobić naprawdę potrzebnych robót, na które ludzie czekają latami, za wkład miasta w skatepark, za koncert Macieja Maleńczuka (z całym dla niego szacunkiem) na przedwyborczych Dniach Olkusza, za instalację do nawadniania usychających drzew w rynku, o której nie pomyślano w projekcie itd.?