umocnieni literaturą 2019

Ponad osiemset dzieci łącznie wzięło udział w Imprezie Plenerowej pod hasłem „uMOCnieni literaturą”, która odbyła się 7 czerwca 2019 r. na olkuskim Rynku. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”, realizowanego w 2019 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Ewy Ślęzak i Karola Goca w Olkuszu.

Zadanie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece. Imprezę Plenerową rozpoczęło tradycyjne wspólne przeczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima w interpretacji:
• Pana Romana Piaśnika – Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz
• Pani Bożeny Krok – Z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz
• Pana Bogumiła Sobczyka – Wicestarosty Olkuskiego
• Pani Jolanty Zięby – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu
• Pani Małgorzaty Żurek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu
• Pani Karoliny Brzozowskiej – Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu
• Dra hab. prof. Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Pana Przemysława Kani
• Pani Grażyny Kaziród – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu
• Pani Małgorzaty Dachowskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w Olkuszu
• Pani Maridy Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu
• Pani Tatiany Redel – Dyrektor Centrum Helen Doron w Olkuszu

Dla milusińskich przygotowanych zostało wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą. Oprócz bajkowego koncertu w wykonaniu TULINKI BAND SHOW, Bajkowego Konkursu Czytelniczego oraz interaktywnego spektaklu w wykonaniu olkuskiej Grupy Teatralnej GLUTAMINIAN SODU na dzieci czekały też atrakcje w namiotach: Kącik małego artysty – pokazowe zajęcia prowadzone przez pracowników Biblioteki oraz pokaz zajęć z robotyki i pokaz eksperymentów przygotowanych przez Akademię Robotyki w Olkuszu oraz Akademię Twórczego Rozwoju „Bystrzak” w Olkuszu. Swoje umiejętności prezentowały też uczennice z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, które malowały dzieciom twarze.

umocnieni literaturą 2019 2

Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogły również zapoznać się z ofertą partnerskiej Księgarni Ewy Ślęzak i Karola Goca w Olkuszu. Odbyła się też prezentacja bajkowych postaci.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z olkuskich przedszkoli: (Przedszkole Nr 4, 7, 10, 13, Niepubliczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka”, Niepubliczne Przedszkole Językowo – Sportowe „Uniwersytet Przedszkolaka”, Niepubliczne Integracyjne Przedszkole „Tęczowa Kraina” i Oddział Przedszkolny w Gorenicach) oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 1, 2, 4, 5 i 6 w Olkuszu.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Olkusz za udostępnienie płyty rynku oraz słodki poczęstunek dla dzieci, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu – za obsługę nagłośnienia, Panu Wojciechowi Dziedzicowi za obsługę fotograficzną imprezy, a Zarządowi Osiedla Pomorzany i Zarządowi Osiedla Glinianki w Olkuszu za bezpłatne użyczenie namiotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom za udział w wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy za piękne bajkowe stroje oraz za wspaniałą zabawę i zapraszamy do korzystania z usług olkuskiej książnicy.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze