Od środowego poranka zamknięty jest przejazd kolejowy na ul. Żuradzkiej w Olkuszu. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Z informacji, jakie posiadamy wynika, że prace na przejeździe potrwają trzy dni, do piątku włącznie. Największe utrudnienia zapewne będą w piątek, kiedy to przy ul. Świętokrzyskiej odbywa się targ. Zazwyczaj w piątki (zwłaszcza w godzinach porannych) w tej okolicy panuje wzmożony ruch.

Do naszej redakcji od rana zgłaszają interwencje kierowcy, którzy narzekają na brak wcześniejszej informacji o planowanym remoncie oraz na nieprzemyślane oznakowanie objazdów. Kierowcy szczególnie narzekają na brak czytelnej informacji o zamkniętym przejeździe a także na pominięcie ul. Mazaniec na znakach informujących o objeździe.

W związku z prowadzonymi pracami zmianie uległy też autobusowe kursy  linii Ż i 466. Jak informuje Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”,  będą one realizowane objazdem:

– w kierunku Żurady, Bukowna trasą: Olkusz Skarbek (ul. K.K. Wielkiego) – Olkusz Supersam (ul. Kościuszki) – wiaduktem ul. 29 Listopada – ul. Parkową i dalej według obowiązującej trasy.

– w kierunku Olkusza trasą: ul. Parkową – wiaduktem ul. 29 Listopada – Dworek Machnickich – Skarbek (ul. K.K. Wielkiego) i dalej według obowiązującej trasy.

-Przystanki przy ulicy Górniczej, Mickiewicza, Szpitalnej, Żuradzkiej nie będą w tych dniach obsługiwane. W przypadku przedłużenia się lub skrócenia trwania remontu z przyczyn niezależnych od nas objazd będzie realizowany do odwołania. W związku z objazdem mogą występować opóźnienia w realizacji kursów. Za powstałe utrudnienia przepraszamy – czytamy na w komunikacje ZKG.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Będzie taki remont jak poprzednio? Pogrzebią kilka dni i będzie gorzej niż było!

kolo
kolo
2 lat temu
Odpowiedz do  mike

Dokładnie, po pierwsze to robią tylko jeden tor, po drugie – żeby to miało sens musiałby być przejazd wypoziomowany..