zss talent 2017 1

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów: Basi Kowal z klasy II ZSZ, Adama Balca z klasy I Gimnazjum oraz Andrzeja Piłki z klasy II Gimnazjum. Prace powstawały na zajęciach plastycznych w szkole lub były wykonywane samodzielnie w czasie wolnym, stanowią indywidualną wypowiedz twórców. Młodzi artyści wykorzystują różne techniki plastyczne, inspiracje czerpią z natury lub wyobraźni. Wszystkie prace cechuje ciekawa kolorystyka, dbałość o szczegóły, odpowiedni kształt i proporcje, umiejętność projektowania i komponowania na płaszczyźnie oraz niezwykła staranność wykonania. Każdy z twórców ma jednak indywidualny, charakterystyczny styl.

zss talent 2017 2

Basia prezentuje między innymi serię portretów. Jej prace charakteryzują się niezwykłą precyzją wykonania. Wyróżnia je umiejętność połączenia konturu i plamy barwnej oraz mocna i odważna kreska.

zss talent 2017 3

Adam niezwykle sprawnie miesza kolory. Precyzyjnie dobiera barwy dla oddania nastroju klimatu pracy.

zss talent 2017 4

Prace Andrzeja wyróżnia zdolność uzyskiwania waloru i tonacji barw w kompozycji malarskiej. Jego prace cechuje przedstawianie krajobrazu za pomocą kreski i plamy barwnej z uwzględnieniem linii horyzontu.

zss talent 2017 5

W tym roku prezentujemy pierwszą wystawę prac naszych uzdolnionych uczniów. Mamy nadzieję, że będą kolejne edycje. Może ty także odkryjesz w sobie talent? Trzeba jednak pamiętać, że talent to tylko początek, reszta to wytrwała praca.

zss talent 2017 6

Gratulujemy Basi, Adamowi i Andrzejowi zarówno talentu, jak i pracowitości!

ZSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze