zss spotkanie z leśnikami 2016

„Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły” H. Zdzitowiecka. 
23 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z leśnikami. Goście z dużym zaangażowaniem opowiadali o leśnej faunie i florze. Leśnicy zainteresowali dzieci swoimi opowieściami na temat zwierząt mieszkających w lesie i ich zwyczajach . Podczas prelekcji nasi goście wykorzystywali różnego rodzaju ilustracje, plansze edukacyjne, eksponaty a także , ku największej uciesze dzieci, naturalne okazy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali „odgłosów lasu” puszczonych z magnetofonu, które towarzyszyły nam podczas całego spotkania. Na koniec nasi mili goście obdarowali każdego ucznia planem lekcji, a świetlicę szkolną płytami z „leśnymi dźwiękami”.

Serdecznie dziękujemy leśnikom: pani Marii Gronicz, panu Pawłowi Piotrowskiemu i panu Ryszardowi Poplatkowi a także Nadleśnictwu Olkusz za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

ZSS w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o