utw grudzien 2013 fot1

Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku bynajmniej nie kończy działalności. Dobiega końca projekt realizowany wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”, dzięki któremu uczelnia dla seniorów miała środki na zajęcia. O tym będzie okazja napisać więcej przy okazji podsumowania projektu. Teraz przyjrzyjmy się co dzieje się w naszej uczelni przed końcem roku i świętami.

„Czy Bóg stworzył wszechświat?” – to tytuł przedostatniego w tym roku kalendarzowym wykładu. Wygłosił go prof. Michał Ostrowski, kierownik Zakładu Astrofizyki Wysokich Energii w Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzący Sekcję Astronomiczną w naszym Miejskim Domu Kultury, popularyzator wiedzy o kosmosie, a także członek Rady Programowej Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zanim studenci-seniorzy wysłuchali ostatniego wykładu przed świętami wzięli udział w ulicznej kweście na zakup sprzętu niezbędnego dla dwóch chorych dziewczynek. Dobroczynna zbiórka odbyła się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na olkuskim Rynku.

Na tydzień przed Wigilią w OUTW odbył się wykład pt. „Etykieta menedżera” prof. Andrzeja Szromnika, kierownika Katedry Handlu i Instytucji Rynkowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przewodniczącego Rady Programowej Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prelekcja zawierała przydatne dla każdego wiadomości o regułach obowiązujących w świecie dyrektorów.

Poprzedził ją koncert kolęd w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod batutą znanej pedagog i animatorki kultury Małgorzaty Kocjan. Nowa dyrygent uczelnianego zespołu śpiewaków zaprosiła do akompaniowania swych uczniów z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu.

Tego wieczoru było też wiele świątecznych i noworocznych życzeń. Oprócz wykładów i zajęć fakultatywnych studenci OUTW chętnie biorą udział w rozmaitych imprezach integracyjnych. Okres świąteczny i noworoczny to dla nich doskonała okazja do takich spotkań, zarówno opłatkowych, jak późniejszych – karnawałowych. Obserwując aktywność naszych seniorów naprawdę można pozazdrościć im energii. Owej energii pozostaje życzyć im w Nowym Roku jak najwięcej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze