Olkusz

Ledwo co wróciły z obozu i Mistrzostw Polski na piasku, a już zdążyły wygrać turniej halowy! Juniorki Młodsze SPR I Olkusz najlepszym zespołem w ósmej edycji Silesia Handball Cup w Tarnowskich Górach! Druga drużyna olkuskich szczypiornistek – ta z rocznika 2006, śląską imprezę zakończyła na 4. miejscu.

Emocje związane ze zgrupowaniem w Rewalu i finałami na piasku w Sulejowie jeszcze dobrze nie opadły, a tutaj już trzeba było się zmobilizować do rywalizacji na parkiecie, gdzie obok dwóch olkuskich ekip prowadzonych przez Patrycję Głąbik i Monikę Pastwę, wystąpiły również po dwa zespoły Akademii Handballu Ruchu Chorzów i Pogoni 1945 Zabrze. Łącznie sześć drużyn, w ostatni poniedziałek sierpnia stanęło do zmagań o jeden, zaszczytny tytuł mistrzowski.

SPR I Olkusz złożony z zawodniczek urodzonych w 2005 roku trafił do grupy A, gdzie drogę po finał rozpoczął od remisu 16:16 z pierwszą drużyną „Niebieskich”. Spotkanie z Ruchem od samego początku było bardzo wyrównane i trudno w nim było wskazać faworyta. A skoro tak, to po dwóch kwadransach (grano 2×15 minut) obowiązywała chyba najbardziej sprawiedliwa równowaga. Oba zespoły zgarnęły więc po punkcie. Dla chorzowianek starcie z Młodymi Lwicami było już drugim poniedziałkowym sprawdzianem. Na wstępie jedną bramką przegrały z drugą drużyną Pogoni, więc po ciężko wywalczonym remisie straciły szanse na podium. Olkuszanki miały natomiast wszystko we własnym rękach. Szansy na wygranie grupy nie zmarnowały, pokonując zabrzanki 10:7. To zwycięstwo zapewniło podopiecznym trenerce Głąbik udział w meczu finałowym z Pogonią I, która z kompletem punktów wygrała zmagania w grupie B.

W tej samej grupie co Pogoń I były zawodniczki trenerki Pastwy. SPR II uległ zabrzankom 12:20, humory poprawiając sobie wygraną 17:14 nad drugą drużyną Ruchu. Pozycja wicelidera grupy zapewniła naszym dziewczynom z rocznika 2006 grę o najniższy stopień turniejowego podium. Niestety przeszkoda w postaci Zabrza II okazała się nie do przejścia. Porażka 7:20 przekreśliła nadzieje na 3. miejsce.

Niepowodzenie młodszych koleżanek powetowały za to zawodniczki z wiodącego rocznika 2005. Olkuszanki w finale imprezy nie dały szans swoim rówieśniczkom z Pogoni, odnosząc zasłużony triumf 15:8. Do sukcesu drużynowego doszedł też indywidualny. Wiktoria Kozyra została uznana najlepszą zawodniczką w ataku!

Na zakończenie, puchary, dyplomy i gratulacje. Wejście w sezon halowy olkuszanki mają naprawdę mocny! Jutro w Silesia Handball Cup rywalizacja w kategorii Młodziczek 2007-08. W niej również będziemy mieli swoje reprezentantki!

Klasyfikacja końcowa VIII Silesia Cup:

1. SPR I Olkusz

2. Pogoń I 1945 Zabrze

3. Pogoń II 1945 Zabrze

4. SPR II Olkusz

5. AH Ruch I Chorzów

6. AH Ruch II Chorzów

SPR I: Łukasiewicz – Basara, Faryńska, Fiołna, Gierlach, Kiełtyka, Kozyra, Marszałek, Sarota, Sidor, Sołościuk.

SPR II: J. Czarnota – Brodziak, Z. Czarnota, Łabuda, Pawłowska, Petlic, Piertraszewska, Rasiak, Ślęzak, Węglarz.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze