Od tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przygotowują się do egzaminu First w trakcie zajęć z języka angielskiego. Nauczyciele języka angielskiego wprowadzili modyfikację programu nauczania języka angielskiego dotyczącą poszerzenia materiału w celu umożliwienia uczniom przystąpienia do egzaminu Cambridge English First. Głównym celem tego innowacyjnego programu zatwierdzonego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie jest podniesienie efektywności zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu języka angielskiego , rozbudzanie motywacji do nauki języka obcego i wiary w swoje umiejętności.

Egzamin First:

– jest jednym z najbardziej popularnych egzaminów z języka angielskiego na świecie na poziomie średniozaawansowanym.
– jest uznawany przez MEN jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek,
– jest szeroko uznawany w handlu i w przemyśle na całym świecie .
– spełnia wymagania językowe stawiane przez wiele anglojęzycznych uniwersytetów i instytucji edukacyjnych przy rekrutacji studentów.
– certyfikat First jest ważny bezterminowo.

W roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęliśmy współpracę z p. Aleksandrą Kuhn, konsultantką i przedstawicielką firmy Cambridge English, która przedstawiła naszym uczniom szczegółowe zasady zdawania tego egzaminu i wymagania stawiane zdającym go uczniom. W tym roku rozpoczęliśmy również współpracę z autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English – Lincoln w Krakowie. Jego przedstawiciel zorganizował szkolenie dla naszych nauczycieli języka angielskiego dotyczące szczegółów zdawania First’a w naszej szkole.

EGZAMIN FIRST odbędzie się w naszej szkole w czerwcu. Mogą do niego przystąpić wszyscy chętni.

Tekst nadesłany przez I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze