KS Olkusz – Ospel Wierbka 4-1 (1-0)
Czwartoligowcy z Olkusza pokonali w finale Pucharu Polski A-klasową Ospel Wierbkę. Chociaż gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, to jednak pokonanie niżej notowanego zespołu nie przyszło łatwo. Olkuszanie „rozstrzelali się” w ostatnich minutach gry. W kolejnej fazie pucharowych rozgrywek zagrają ze zwycięzcą meczu Balina z Alwernią.

Pierwsza bramka padła już w 3. minucie. Kaczmarczyk odebrał piłkę po kornerze, ta odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Atakować próbowali przyjezdni – M. Szota przymierzył nad poprzeczkę, J. Nowakowski z pozycji spalonej minimalnie chybił, a uderzenie Ziai obronił Kapsrzyk. Bliscy wyrównania byli też zawodnicy Wierbki, gdy po zagraniu J. Nowakowskiego z lewej futbolówka przeszła nad bramkarzem Olkusza, a niecelnie dobił Maciora. W tej części spotkania najbliżej podwyższenia wyniku był Kańczuga, któremu minimalnie zabrakło precyzji przy strzale z wolnego.
W 47. minucie w polu karnym gości został faulowany Kozak. Arbiter wskazał na „wapno”, a skutecznym egzekutorem był Kańczuga. Chwilę później ten sam zawodnik dopadł piłki po uderzeniu Kaczmarczyka z wolnego w mur, ale przymierzył obok słupka. Futbolówki w siatce Olkusza doczekali się zawodnicy Wierbki w 55. minucie, jednak sędzia odgwizdał spalonego.   Sześć minut później już nie było wątpliwości, że padła bramka dla przyjezdnych, gdy po zagraniu Dylewskiego Sz. Szota uporał się z Kasprzykiem. W ostatnich minutach „rozstrzelali się” miejscowi. Siedem minut przed końcem głową przy słupku uderzył Andrzejczyk, a czwartego gola zdobył Kozak.
Po meczu prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, Jerzy Górnicki oraz wiceprezes Bolesław Ściepura wręczyli obu drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy.
1-0 Kaczmarczyk 3’, 2-0 Kańczuga 47’ (karny), 2-1 Sz. Szota 61’, 3-1 Andrzejczyk 83’, Kozak 85’. Żółte kartki: Tondos, Szromnik, Kozak – Nowakowski, M. Szota, Dylewski. Sędziowali: Miłosz Dyszkiewicz, Dariusz Pokwiczał i Piotr Gałka.
Olkusz: Kasprzyk, Kras, Kaczmarczyk, Ł. Molenda, Wojdyła, Lipiński (60’ K. Molenda), Tondos, Kańczuga, Kozak, Żuławiński (75’ Andrzejczyk), Szromnik.
Wierbka: Pasierb, G. Dylewski, P. Nowakowski, Słowikowski, M. Szota, Miąsko, J. Nowakowski, Ziaja, Sz. Szota, Maciora (46’ M. Dylewski).

{joomplu:6976}{joomplu:6977}{joomplu:6978}{joomplu:6979}