polonez 13

 

11 lutego 2015 po raz trzeci w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu spotkali się maturzyści ze szkół powiatu olkuskiego na Konkursie Tanecznym „ Nasz Polonez”. Młodzież walczyła o puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Uczestników oceniało profesjonalne jury : Monika Korpusik- była tancerka, solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, dr Przemysław Kania- prezes Towarzystwa Teatralno-Literackiego w Olkuszu, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu i co podkreślili organizatorzy konkursu-absolwent ZS Nr3 w Olkuszu, oraz Elżbieta Gurgul wicedyrektor ZS nr 3.

 

polonez 2

Poziom konkursu był bardzo wysoki, każdy z zespołów starannie do występu się przygotował. Mogliśmy podziwiać piękne stroje, wspaniałe figury polonezowe i zachwycać się wspaniałą muzyką.
– Cieszy fakt, że młodzież chce tańczyć poloneza, zgłębia jego tajniki i cieszy się tym, że może zaprezentować nasz taniec narodowy według własnego pomysłu. Choreografie zaprezentowane przez wszystkich uczestników były na bardzo wysokim poziomie, a tak długiego układu poloneza, jaki zaprezentowało II LO nie ma w swoim repertuarze nawet Zespół Śląsk – powiedziała podsumowując konkurs Monika Korpusik.

polonez 3

Dlatego jury nie miało łatwego zadania, a podsumowanie konkursu i omówienie wyników przerodziło się w zajęcia warsztatowe. Polonez połączył młodzież ze wszystkich szkół w jedną wielką, polonezową rodzinę. Zwycięzcami trzeciej edycji Konkursu Tanecznego „Nasz polonez” zostali maturzyści z Zespołu Szkół Nr3 w Olkuszu, którzy zatańczyli Poloneza Husarii z filmu „Ogniem i mieczem” Krzesimira Dębskiego w układzie choreograficznym opracowanym przez Agatę Wdowik, II miejsce zajęła reprezentacja II LO w Olkuszu, która zaprezentowała choreografię do Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” przygotowaną przez Aleksandrę Szymanek .

Jury przyznało również nagrody indywidualne. Najlepszą tancerką została Paulina Drobisz z II LO, a najlepszym tancerzem Jakub Kurzątkowski z ZS Nr 3.

polonez 4

Po występach, kiedy emocje już opadły, a jury obradowało – wszyscy uczestnicy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia . Całą imprezę uwiecznił na zdjęciach Marcin Meus z portalu gminywirtualne.pl

Tradycją Konkursu stało się już prezentowanie pokazowego walca, którego co roku na studniówkę przygotowują, rzecz jasna oprócz poloneza uczniowie z I LO w Olkuszu. Tak było i w tym roku. Brawurowo maturzyści z I LO zatańczyli walca, którego choreografię opracowała Edyta Kociołek. Organizatorem Konkursu Tanecznego „Nasz Polonez” jest Agata Wdowik.

ZS nr 3 w Olkuszu

polonez 5

polonez 8

polonez 9

polonez 10

polonez 12

polonez 14

polonez 15

polonez 16

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze