wakacje pn1

Po Małopolskim Minimundialu, w Olkuszu rozegrano kolejny powiatowy finał wojewódzkiego turnieju „Wakacje z piłką nożną”. Organizatorami zmagań są: Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Urząd Marszałkowski. Futbolową rywalizację wygrał miejscowy Słowik i to podopieczni Rafała Pięty będą reprezentować powiat w turnieju subregionalnym, który zaplanowano na początek sierpnia.

Na przestrzeni trzech dni „Blisko Boisko” było gospodarzem dwóch turniejowych potyczek, które młodym piłkarzom w trakcie wakacji mają urozmaicić czas pomiędzy odpoczynkiem od szkoły, a treningowymi obowiązkami. W sobotę rocznikiem wiodącym był 2006, a w poniedziałek naprzeciwko siebie stanęli gracze o rok starsi. 

Tym razem z trzech kandydatów do mistrzowskiego tytułu najlepiej wypadł Słowik Olkusz. 13-latkowie z OKS-u najpierw wysoko do zera pokonali AP Przemszę Klucze, by w drugim spotkaniu 3:1 ograć WAP Wolbrom. Ta wygrana zapewniła „żółto-niebieskim” końcowy triumf, bez konieczności czekania na wynik ostatniego starcia pomiędzy WAP-em i Przemszą, choć warto wspomnieć, że wolbromianie w tym meczu odnieśli efektowne, kto wie czy nie najwyższe w całych małopolskich eliminacjach zwycięstwo.

Na zakończenie wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary oraz mogły liczyć na gorący posiłek. Słowik jako zwycięzca powiatowych eliminacji z początkiem sierpnia będzie reprezentował lokalne środowisko piłkarskie na etapie subregionalnym Małopolski Zachodniej.

– Chłopcy dobrą dyspozycję w ramach wiosennych rozgrywek EkstraLigi potwierdzili również teraz. Co prawda od trzech tygodni odpoczywają od regularnych zajęć, ale widać, że forma wciąż dopisuje. Na kolejny etap rywalizacji wybierzemy się już po obozie przygotowawczym. Niebawem ruszamy do Tucholi. Przez dwa tygodnie będziemy „ładować akumulatory” przed następnym sezonem pełnym wyzwań – mówi Rafał Pięta, trener olkuszan.

Szósta edycja małopolskiego turnieju „Wakacje z piłką nożną” to inicjatywa województwa małopolskiego realizowana przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie. Skierowana jest do młodzieży spędzającej wakacje w miejscu zamieszkania. Celem przedsięwzięcia jest zorganizowanie aktywnej formuły spędzania wolnego czasu na sportowo promując zdrowy, aktywny tryb życia. System rozgrywek składa się z czterech etapów: gminnego, powiatowego, subregionalnego i wielkiego finału, który odbędzie się w sobotę 18 sierpnia w Swoszowicach. Ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju został MKS Trzebinia.

Dla najlepszych 40 zawodników organizatorzy w nagrodę przewidzieli siedmiodniowy obóz piłkarski w Zawoi.

{joomplu:79489}{joomplu:79513}{joomplu:79509}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze