aukcja_zielone_swiatlo_15

2410 zł udało się zebrać organizatorom aukcji charytatywnej na rzecz osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Aukcję, która odbyła się w Klubie „Przyjaźń” poprowadził Grzegorz Ludwiczak, na co dzień zarządzający Klubem „Zielone Światło” – klubem wsparcia dla ludzi chorych, ich rodzin oraz przyjaciół. Cała ta kwota trafi na klubowe subkonto. Pieniądze mają być przekazane na akcję promocyjną walki z rakiem. – Chcielibyśmy wydać pokonkursowy tomik poetycki i zorganizować w szpitalach akcję ulotkową – mówi Ludwiczak.

4 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jak wielki jest to problem wie każdy, wszak choroby nowotworowe dotykają ludzi w najróżniejszym wieku. Często zdarza się tak, że diagnoza lekarska staje się dla chorego wyrokiem, od którego, wydaje mu się, że nieaukcja_zielone_swiatlo_4 ma już ucieczki. Ale to nie prawda. Wyjść można nawet z najtrudniejszej opresji, trzeba tylko trafić do ludzi, którzy będą w stanie nam pomóc. I nie chodzi tutaj o pomoc materialną czy lekarską, ale taką zwykłą, ludzką. Klub „Zielone Światło” to klub wsparcia dla osób związanych z ludźmi chorymi, bądź też stykającymi się na co dzień z osobami cierpiącymi na nowotwory. Grzegorz Ludwiczak przez rok działalności zgromadził wokół siebie ludzi szczęśliwych, choć mających zazwyczaj wiele problemów. Podczas walki z rakiem dobrze jest mieć blisko siebie kogoś, kto potrafiłby nas zrozumieć. – Przez naszą aukcję chcieliśmy ukazać problem ludzi walczących z nowotworami. Pragnęliśmy niejako puścić w obieg informację, że takie instytucje jak nasz klub potrafią zadbać o każdego człowieka potrzebującego pomocy. Przy takich przedsięwzięciach nieoceniona jest pomoc urzędowa i aż szkoda, że właściwie tylko burmistrz z dwoma, trzema współpracownikami odpowiedzieli na nasze zaproszenie – przyznaje Grzegorz Ludwiczak. Faktycznie można było odnieść wrażenie, że władza albo zapomniała, albo po prostu nie chciała spotkać się z ludźmi, którzy swoją postawą sprawiają, że życie niejednego mieszkańca naszego miasta staje się łatwiejsze. Bolało to tym bardziej, że – jak przekonuje zarządca „Zielonego Światła” – zaproszenia trafiły do wszystkich radnych powiatowych i gminnych, wszystkich proboszczów olkuskich parafii, a także do każdego z sołtysów okolicznych miejscowości. – Na pewno zebrana kwota mogła być wyższa, ale tak jak już mówiłem, nie o aukcję tutaj chodziło. Przede wszystkim chcieliśmy trafić z problemem do władz, które powinny wspierać takie środowiska – dodaje Ludwiczak.

Przy okazji zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Rakiem trzeba pamiętać, że we wczesnej fazie rozwoju, aukcja_zielone_swiatlo_13każdy nowotwór jest całkowicie uleczalny. Dlatego też należy regularnie poddawać się badaniom profilaktycznym. W Polsce podstawowe badania dla osób należących do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwór są bezpłatne. Nie lekceważmy problemu i pierwszych objawów!

Podczas aukcji charytatywnej do licytacji wystawiono ponad 60 prac plastycznych i literackich, przekazanych przez „osoby zacne i znane, firmy oraz instytucje”. Spotkanie występem wokalnym uświetniła Anna Taborek. Organizatorzy serdecznie dziękują za obecność wszystkim tym, dla których nowotwór to nie wyrok, tylko ciągle normalne życie. Urzędnikom i całej reszcie trzeba natomiast zapalić, nie klubowe – zielone, ale żółte światło.

Lista darczyńców aukcji dobroczynnej przeprowadzonej przez kluby „Przyjaźń” i „Zielone Światło”:

Katarzyna Banasińska, Ewa Burakowska, Janusz Czerniak, Centrum Kultury w Bolesławiu, Firma Handlowa „LUKS”, Witold Gęgotek, Dorota i Tomasz Kieres „Złoto-Srebro”, Klub „Zielone Światło”, Joanna Kobiela, Ryszard Lasoń, Barbara Litarska, Grzegorz Ludwiczak, Miejskie Ośrodki Kultury w Bukownie, Olkuszu i Sławkowie, Edmund Pęgiel, Anna Piątek, Stanisław Rogóż, Burmistrz Dariusz Rzepka, Stanisław Stach, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Olkusz oraz Zofia i Stanisław Wywiołowie.

aukcja_zielone_swiatlo aukcja_zielone_swiatlo_1 aukcja_zielone_swiatlo_2
aukcja_zielone_swiatlo_4 aukcja_zielone_swiatlo_5 aukcja_zielone_swiatlo_6
aukcja_zielone_swiatlo_7 aukcja_zielone_swiatlo_8 aukcja_zielone_swiatlo_10
aukcja_zielone_swiatlo_12 aukcja_zielone_swiatlo_14

aukcja_zielone_swiatlo_3

aukcja_zielone_swiatlo_11aukcja_zielone_swiatlo_16

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o