Cztery drużyny siatkarzy walczyły o mistrzostwo w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. Na boisku spotkały się drużyny z Klucz, Poręby, Olkusza i Włodowic. Siatkarze z Poręby zostali niepokonani i to w ich ręce powędrował mistrzowski puchar.

 

Na sali gimnastycznej kluczewskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się historyczny, bo pierwszy, turniej finałowej czwórki, biorącej udział w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. – Fazę grupową, „każdy z każdym”, wygrała drużyna samorządowców z Klucz, stając się tym samym gospodarzem Final Four. Walczyć o zwycięstwo z naszą drużyną, przyjechały ekipy z Włodowic, Poręby i Olkusza – tłumaczą Grzegorz Kaliś i Paweł Krawczyk, przedstawiciele gospodarzy.

Jako pierwsi pod siatką spotkali się reprezentanci Klucz i Włodowic. Po emocjonującym pojedynku do ostatniej minuty, gospodarze oddali punkty rywalom. – W miarę trwania turnieju, atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca, drużyny walczyły o każdy punkt, mogący przybliżyć je do zwycięstwa w turnieju. Wola walki, wiara w zwycięstwo i odporność psychiczna pozwoliła stanąć na najwyższym miejscu podium drużynie z Poręby – relacjonują organizatorzy.

Drugie miejsce zajęła ekipa siatkarzy z Włodowic, trzecie miejsce na podium przypadło olkuszanom, a czwarte miejsce zajęła drużyna z Klucz.
Puchary i upominki wręczył Daniel Hickiewicz, sekretarz gminy Klucze, a wszyscy sportowcy mieli szansę odpocząć po wyczerpujących pojedynkach przy garnku z tradycyjnymi pieczonymi ziemniakami.

Organizatorem zmagań Jurajskiej Ligi Siatkówki był Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach przy wsparciu Urzędu Gminy i Gimnazjum w Kluczach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze